بدنسازی و پرورش اندام
1398/6/20 - 17:09
30973

۴ مزیت وزنه برداری بر اساس نظرات بدنسازان

۴ مزیت وزنه برداری در حال حاضر، در اکثر باشگاه ها دستگاه های هوازی فراوانی وجود دارد که موجب بهبود سلامت قلب و عروق افراد می شود و اهداف فیتنس و تناسب اندام را به دنبال دارند. زمانی که افراد بخواهند کاهش وزن داشته باشند، از تردمیل استفاده می کنند و در...

۴ مزیت وزنه برداری

در حال حاضر، در اکثر باشگاه ها دستگاه های هوازی فراوانی وجود دارد که موجب بهبود سلامت قلب و عروق افراد می شود و اهداف فیتنس و تناسب اندام را به دنبال دارند. زمانی که افراد بخواهند کاهش وزن داشته باشند، از تردمیل استفاده می کنند و در زمان استفاده از این دستگاه ها تعرق زیاد می کنند، اما آن ها فراموش کرده اند که تمرینات مداوم و پشت سر هم، مزیت های بیشتری خواهند داشت. تمرینات وزنه ای دارای مزیت های شُکه کننده ای هستند که بیشتر افراد از آن ها غافل اند. در زیر به تعدادی از این مزیت ها اشاره شده است.

  • چربی سوزی بعد از تمرین

بعد از تمرین، بدن شما هنوز هم چربی سوزی خواهد داشت. اگر تمرینات وزنه انجام دهید، بدن شما تا ۳۶ ساعت بعد از انجام این تمرینات، هنوز هم چربی سوزی خواهد داشت. بنابراین، با انجام تمرینات وزنه ای تاثیر تمرینات را بیشتر کنید.

  • حجم ماهیچه هایتان را افزایش دهید.

تمرینات وزنه، نه تنها باعث عضله سازی می شود، بلکه متابولیسم بدن برای شکل گیری ماهیچه ها را نیز تنظیم می کند. تمرینات هوازی، به کاهش وزن شما کمک می کند، اما این کاهش وزن نه تنها باعث از بین رفتن چربی های بدن می شود، بلکه باعث از بین رفتن ماهیچه ها نیز می شود.

  • سلامت استخوان ها را بهبود می بخشد.

عدم فعالیت های فیزیکی، باعث کاهش سلامت استخوان ها خواهد شد. تحقیقات ثابت کرده اند که تمرینات وزنه باعث افزایش تراکم استخوان ها می شود. هم تمرینات هوازی و هم تمرینات وزنه، هر دو باعث تاثیرات مکانیکی بر استخوان ها می شوند، اما طبق تحقیقات انجام شده، تاثیرات تمرینات وزنه، خیلی بیشتر از تمرینات هوازی خواهد بود.

  • موجب بهبود سلامت قلب می شوند.

تمرینات هوازی و تمرینات وزنه، هر دو بر سلامت قلب، فشار خون، کنترل وزن، قدرت ماهیچه ها و متابولیسم بدن تاثیر می گذارند. با این حال، تحقیقات منتشر شده در مجله ی پزشکی ثابت کرده است که، انجام تمرینات وزنه، ۳ بار در هفته، باعث کاهش بیماری های قلبی می شوند.

منبع: مجله بدنسازی بادی فول – شماره ۲۶

منبع : بادی فول
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو