فوتبال و فوتسال
1398/4/6 - 16:06
4352

یک ریال در فوتبال مدیون کسی نیستم/ زرگر: در کلاس های مربیگری شرکت می کنم 

به گزارش" ورزش سه" حسین زرگر متولد 1352 در شهر سمنان و کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش و معاون جوانان هلال احمر استان  است.او از سال 85 وارد لیگ برتر شد و در سال 89 برای اولین باردر لیگ برتر یک بازی را قضاوت کرد. در این سال ها در حدود 140  بازی را در لیگ برتر سوت زد. زرگرچند روز قبل و در تصمیمی ناگه...

به گزارش" ورزش سه" حسین زرگر متولد 1352 در شهر سمنان و کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش و معاون جوانان هلال احمر استان  است.او از سال 85 وارد لیگ برتر شد و در سال 89 برای اولین باردر لیگ برتر یک بازی را قضاوت کرد. در این سال ها در حدود 140  بازی را در لیگ برتر سوت زد. زرگرچند روز قبل و در تصمیمی ناگهانی اعلام کرد که قصد خداحافظی از دنیای قضاوت را دارد موضوعی که هیچ واکنشی را از سوی کمیته و دپارتمان داوری به همراه نداشت هرچند برخی  از پیشکسوتان داوری نسبت به این بی تفاوتی اعتراض کردند. 


حسین زرگر درباره خداحافظی اش از دنیای داوری گفت:« شرایط طوری است که احساس کردم بهتر است جای خودم را به جوان ها بدهم. ما در حال حاضر داوران خوبی در عرصه های داخلی و بین المللی داریم؛ من هم درمرز 47 سالگی هستم و فضا به گونه ای بود که دیدم بهتر است تا زمانی که حرمتی هست خداحافظی کنم. دراین ارتباط با پیشکسوتان داوری و خانواده ام هم مشورت کردم و در نهایت این تصمیم را گرفتم.»


او درباره اینکه برخی پیشکسوتان گفته اند که باید در مسابقه ای مثل داربی قضاوت کرده و در همان بازی خداحافظی می کرد هم گفت:« این برمی گردد به تدبیر کمیته دپارتمان داوران. من نیاز به دربی ندارم ولی همینکه قدردان باشند کفایت می کند اما خب چنین عزمی وجود نداشت.» داور فوتبال ایران همچنین در این رابطه که آیا دوست داشت در یک مسابقه فوتبال خداحافظی کند افزود:« قطعا دوست داشتم این اتفاق بیفتد اما من نمی توانم انتخاب کنم. همانطور که گفتم این تدبیر کمیته داوران باید باشد که در قبال داوری که بیست سال با سخت ترین شرایط ، مشکلات مالی و دوری از خانواده کار کرده است چگونه عمل کند. شما ببینید کدام داور ما عاقبت به خیر شد و یا کدامشان در شان خودشان خداحافظی کردند.»


او با بیان اینکه که کسی که از کمیته و دپارتمان داوری بعد از خداحافظی با او تماس نگرفته است گفت:« فقط آقای اصفهانیان بزرگواری کردند و تماس گرفتند بابت سالیانی که من در داوری بودم تشکر کردند که من از ایشان همین جا تشکر می کنم. پشکسوتانی هم مثل آقای علی خسروی و دیگر دوستان به نوعی در رسانه ها اظهار لطف کردند اما من احساس می کنم دپارتمان داوری دوست داشت این اتفاق رقم بخورد.»


زرگر در ادامه با اشاره به سال های قضاوتش گفت:« خداراشکر دوست های خوبی پیدا کردم؛ همچنین موقعیت اجتماعی مناسبی برایم به همراه داشت و این باعث شد که مردم  علیرغم تمام هجمه هایی که بود و اشتباهاتی که هست با نگاه مهربانشان ما را نگاه کردند. از همه عزیزانی که کمکم کردند تشکر می کنم و در داوری مدیون حسین عسگری و افرادی مثل مسعود عنایت و فریدون اصفهانیان هستم و از همه آن ها تشکر ویژه می کنم.»


او که تا به حال فرصت قضاوت در دربی تهران را پیدا نکرد در این باره گفت:« اگر بگویم دوست نداشتم دربی را قضاوت کنم دروغ گفته ام. من بازی های زیادی را قضاوت کردم و شاید در هر فصل هشت تا ده بازی پخش زنده داشتم. 140 بازی در لیگ برتر را قضاوت کردم و از سال 89 که اولین بازی را سوت زدم همیشه دوست داشتم که داربی را قضاوت کنم.»


داور فوتبال ایران در ادامه به هجمه هایی که در این سال ها با آن ها مواجه بود هم پرداخت و گفت:« در سال های اول قضاوتم مشکلات کمتی بود چرا که کسی بود که مدافع ما داوران باشد اما در سال های اخیر اینگونه نبود. اگر رئیس کمیته داوران فردی باشد که به وابستگی به صندلی نداشته باشد و از حقوق داور خودش حمایت کند درواقع از جایگاه داوری حمایت کرده است. در چند وقت اخیر مسئولان دپارتمان داوری به فکر صندلی خودشان بودند و داوران به شدت مورد هجمه قرار گرفتند و حتی داورهای جوان را زدند.»


او همچنین درباره چالش هایی که با علی دایی در ابتدای فصل گذشته هم داشت گفت:« من واقعا چالشی با آقای دایی نداشتم. واقعا شخصا برای علی دایی همیشه احترام خاصی قائل بودم و در داوری هم همینگونه بود. علی دایی به گونه ای است که معمولا کنار زمین اعتراض می کنم و سال قبل تنها در یک بازی آن هم بازی سایپا و پارس جنوبی به خاطر پنالتی دقیقه 90 که گرفتم او بشدت معترض بود. البته این پنالتی کاملا درست بود اما من تا به حال هیچ اصطحکاکی با علی دایی نداشتم و بهترین و راحت ترین قضاوت هایم را برای او انجام دادم.»

زرگر در پاسخ به هجمه ای که علیه او وجود داشت و برخی می گفتند که قضاوت های او به سود سپاهان است گفت:«متاسفانه چنین مسایلی وجود داشت اما این برداشت های ذهنی بود. خداراشاکر هستم که همین الان که دارم از فوتبال می روم بزرگترین دستاوردم صداقت و یک رنگی در بحث قضاوت بوده است و خوشحالم که یک ریال بابت داوری به هیچکسی مدیون نیستم. منِ زرگر اشتباه داشتم اما به خدا قسم می خورم که تمام توانم را گذاشتم که خوب باشم و یک ریال پول حرام را سر سفره ام نبردم.»


داور فوتبال ایران در لیگ های گذشته در پایان با اشاره به برنامه هایش گفت:« من قصد دارم بعد از داوری ابتدا به عنوان نماینده به فدراسیون ورود کنم. از طرفی مدرک مربیگری C آسیا را دارم و می خواهم در کلاس مربیگری شرکت کنم.»

منبع : ورزش سه‌

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو