سایر ورزش‌ها
1398/11/25 - 09:37
76953

کشتی‌گیر ایرانی قوانین «رستم» هند را تغییر داد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پویا رحمانی دارنده مدال طلای کشتی ساحلی سال 2019 بازی‌های ساحلی جهان که برای حضور در مسابقات «رستم» هندراهی این کشور...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، پویا رحمانی دارنده مدال طلای کشتی ساحلی سال 2019 بازی‌های ساحلی جهان که برای حضور در مسابقات «رستم» هندراهی این کشور شده بود، توانست در سومین دوره این رقابت‌ها به مقام اول رسیده و عنوان «رستم» هند را به خود اختصاص بدهد.

این مسابقات در دوره‌های قبلی نیز با حضور کشتی‌گیران خارجی از کشورهای گرجستان، ترکیه، کوبا و... به صورت اُپن (با وزن آزاد) در سنگین وزن برگزار می‌شد و بیش از 200 شرکت کننده داشت، اما در دو دوره قبلی یک کشتی‌گیر هندی عنوان «رستم» را به خود اختصاص داده بود که این بار پویا رحمانی کشتی‌گیر آملی 27 ساله توانست با شکست همه حریفان، این عنوان را از آن خود کرده و جایزه 20 میلیون تومانی را به خود اختصاص دهد.

به گفته رحمانی، با توجه به اینکه هندی‌ها انتظار نداشتند این بار هم یک خارجی مقام نخست را از آن خود کند، آنها بعد از اول شدن کشتی‌گیر ایرانی، قوانین مربوط به این رقابت‌ها را تغییر داده و از سال آینده کشتی‌گیران خارجی اجازه شرکت در این مسابقات را نخواهند داشت تا گرز و عنوان «رستم» در هند باقی بماند.

در مسابقات رستم هند کشتی‌گیران 7 دور مبارزه کشتی آزاد را در یک روز و روی چند تشک، در فضای باز در حضور تماشاگران بسیار زیادی برگزار می‌کنند و برنده این رقابت‌ها عنوان «رستم» پهلوان پهلوانان را به خود اختصاص می‌دهد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو