فوتبال و فوتسال
1398/9/24 - 19:08
59195

کالدرون ترکیب ایده آلش در پرسپولیس را پیدا کرد

پرسپولیس ؛ بررسی ترکیب احتمالی پرسپولیس برای دیدار برابر سایپا در لیگ برتر

سرخپوشان با برتری مقابل سایپا در شهر قدس ، به یک قدمی صدر جدول لیگ رسیدند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

سرخ های پرسپولیس به روند خوب هفته‌های گذشته‌شان ادامه دادند و با این پیروزی برای نخستین بار با کالدرون به ۳ برد متوالی دست یافتند.

کالدرون ترکیب ایده آل را پیدا کرد

سرخپوشان بازی را با آرایش ۲-۴-۴ خطی آغاز کردند. رادو مرد شماره یک پرسپولیس، خلیل زاده و کنعانی زادگان هم دو مدافع میانی تیم کالدرون بودند. نادری در جناح چپ و شیری هم در جناح راست، قرار گرفتند. در خط میانی؛ ربیع‌خواه و نوراللهی به عنوان دو هافبک تدافعی، رسن و ترابی نیز به عنوان دو هافبک راست و چپ خط میانی حضور داشتند. در خط حمله هم علیپور و امیری قرار گرفتند. آنچه که از دیدار روز گذشته مشخص بود، سرخپوشان به دنبال یک پیروزی ارزشمند بودند تا فاصله خود را تا صدر کم کنند .نیمه نخست بسیار آرام آغاز شد. توپ بیشتر در میان مدافعین سرخ پوش رد و بدل می شد و دو تیم موقعیت خاصی نداشتند. شاگردان کالدرون با نزدیک شدن به دقایق میانی، کم کم حملات خود را از هر دو جناح آغاز کردند. در نهایت ارسال رسن با ضربه برگردان امیری همراه شد که توپ پس از برخورد به زمین و تغییر مسیر دور از دستان فلاح زاده به گل نخست پرسپولیس تبدیل شد. پس ازاین گل ، روند بازی تا پایان نیمه نخست آرام بود . نیمه دوم را نارنجی پوشان بهتر و هجومی تر آغاز کردند اما باز هم در خلق موقعیت خطرناک آنچنان موفق عمل نمی کردند. در سمت مقابل اما شاگردان کالدرون به خوبی بازی را اداره می کردند و با استفاده از ضد حملات بر روی دروازه نارنجی پوشان فشار می آوردند. تا در نهایت بر روی یکی از این ضد حمله بازیکنان سرخپوش، پاس زیبای احمدزاده برای نوراللهی همراه شد که شوت نوراللهی به گل دوم پرسپولیس تبدیل شد.

قیچی دیدنی با کمی خوش شانسی

بازی متعادل آغاز شد و هر دو تیم سعی کردند بازی را در کنترل بگیرند. اولین موقعیت تقریبا جدی مسابقه را شاگردان صادقی روی دروازه پرسپولیس ایجاد کردند؛ جایی که مهاجم سایپا می‌توانست با یک ضربه سر، دروازه حریف را باز کند اما رادوشوویچ ضربه او را مهار کرد. در دقیقه ۱۸ مسابقه، پرسپولیس گل اول را به ثمر رساند. سانتر مهدی شیری از سمت راست را وحید امیری با یک ضربه برگردان به سمت دروازه سایپا فرستاد. این ضربه شدت لازم را نداشت اما پس از برخورد به زمین چمن، تغییر جهت داد و دروازه‌بان نتوانست آن را مهار کند. بعد از گل، بازی باز هم متعادل دنبال شد. سرخ ‌ها بیشتر از نارنجی پوشان سوار بر بازی بودند و موقعیت‌هایی هم ایجاد کردند اما این موقعیت‌ها خیلی خطرناک نبودند تا این که در ثانیه‌های آخر نیمه نخست، شیری نفوذ بسیار خوبی داشت و توپ را با پاس رو به عقب خوبی به محوطه جریمه رساند. علیپور و رسن فرصت بسیار خوبی برای گلزنی داشتند اما ناهماهنگی این دو باعث شد، توپ و موقعیت به راحتی از دست برود.

آقای کلین شیت؛ بوژیدار رادوشوویچ

نیمه دوم با فشار سرخپوشان آغاز شد و نارنجی پوشان نمی‌توانستند توپ و میدان را در اختیار بگیرند. شاگردان کالدرون سعی می‌کردند از جناحین و عمق دفاع به حریف ضربه بزنند. موقعیت‌هایی که نصیب بازیکنان پرسپولیس می‌شد با بی‌دقتی از دست می‌رفت. بازی بیشتر در میانه میدان دنبال شد و موقعیت زیادی به وجود نیامد. در یکی از معدود موقعیت‌های مسابقه مدافع سایپا در دفع توپ در محوطه جریمه اشتباه کرد و علیپور می‌توانست با یک ضربه سر دروازه را باز کند اما توپ را به بالای دروازه فرستاد.چند دقیقه بعد شاگردان صادقی روی یک سانتر موقعیت خوبی به دست آوردند اما ضربه سر نهایی را رادوشوویچ به کرنر فرستاد.در ادامه گل دوم سرخ ها روی همکاری فرشاد احمدزاده و نوراللهی به ثمر رسید. مشابه گل اول، این بار احمدزاده توپ را برای نوراللهی ارسال کرد و او نیز با کنترل و چرخش و یک ضربه دقیق گل دوم بازی را به ثمر رساند تا سرخ ها سومین پیروزی پی درپی خود را جشن بگیرند.

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو