بدنسازی و پرورش اندام
1399/1/9 - 11:46
87165

هرچه دیگران می گویند باور نکنید

هرچه دیگران می گویند باور نکنید : عقیده های اشتباه ششمین عقیده: هر تمرین را باید به یک عضله اختصاص دهیم آیا یک روز کامل از برنامه تمریناتتان را به ماهیچه های شکم یا سینه تان اختصاص می دهید؟ و یک روز دیگر را به تمرین دادن عضلات پشت زانو...

هرچه دیگران می گویند باور نکنید : عقیده های اشتباه

ششمین عقیده: هر تمرین را باید به یک عضله اختصاص دهیم

آیا یک روز کامل از برنامه تمریناتتان را به ماهیچه های شکم یا سینه تان اختصاص می دهید؟ و یک روز دیگر را به تمرین دادن عضلات پشت زانو می پردازید؟چیزی که بسیاری از ورزشکاران نمی دانند این است که گاهی تمرینات ترکیبی از عضلات مختلف کار را ساده تر می کند. این به این معنی است که اگر تمریناتتان را با دقت انتخاب کنید، در هر تمرین گروه عضلانی مختلفی با هم کار خواهند کرد، که باعث می شود در زمان کمتر، نتیجه بیشتر عایدتان شود.

به یاد داشته باشید که لازم نیست هر تمرین را به قسمت کوچکی از یک ماهیچه اختصاص دهید؛ با به کار گرفتن صحیح آنها با هم خواهید دید که چقدر آسان قدرت و سایزتان افزایش خواهد یافت.

هفتمین عقیده: نیازی به انجام حرکات کششی نیست.

معمولاً حرکات کششی از برنامه های تمرینی بدنسازی جا انداخته می شوند. اگر شما هم مثل همه مردم هستید، ممکن است فکر کنید که بعد از اتمام آخرین ست تمریناتتان باید برای دوش گرفتن بروید. در حالی که باید تمریناتتان را با چند حرکت کششی به پایان برسانید زیرا باعث تحریک بیشتر ماهیچه ها و مفصل هایتان می شود که به شما اجازه می دهد بتوانید تمرینات وزنه را با هیجان و فعالیت بیشتری انجام دهید حرکات کششی هم چنین به شما چابکی بیشتری می دهد تا بتوانید در میادین فوتبال یا بسکتبال راحت تر بدوید. زمانی که تمریناتتان را با چند حرکت کششی به پایان می رسانید شدت دردناکی ماهیچه ها در بدنتان پایین می آورید.

هشتمین عقیده: با استفاده از مکمل ها در مدت زمان کوتاهی غول پیکر خواهید شد.

امروزه به تبلیغات زیادی از این مکمل ها برخورد می کنیم. بعضی از این تبلیغات به شما هیکلی باریک و سفت را می دهد در حالیکه بعضی دیگر به شما اطمینان می دهند که با مصرف آن مکمل می توانید مقدار زیادی ماهیچه جدید در طی زمانی بسیار کم بسازید. تعداد کمی از این مکمل ها فوایدی دارند اما در اکثر موارد این طور نیست و نتایج به دست آمده از آنها تفاوتی با انجام یک برنامه تمرینی خوب همراه با رژیم غذایی مناسب ندارد. این دو، یعنی یک برنامه تمرینی منتاسب رژیم غذایی خوب، تنها راه شما برای دستیابی به هدفتان هستند و باید همه ای انرژی خود را به جای گشتن دنبال قرص های جادویی صرف آنها کنید. همچنین حتی ممکن است بعضی از این مکمل ها اثرات جانبی مضری هم داشته باشند (مثل عقیم کردن، بالا بردن ضربان قلب و ایجاد اختلال در سیستم عصبی) که نباید ساده انگاشته شوند. برای شما خیلی بهتر خواهد بود که به طور طبیعی به نتیجه دلخواهتان برسید. به یاد داشته باشید که سلامتی چیزی نیست که بخواهید به سادگی آن را به خطر بیاندازید.

نهمین عقیده: غذاهایی که بعد از ساعت ۸ شب خورده می شوند، در بدن تبدیل به چربی خواهند شد

آیا فکر می کنید دستگاه متابولیسم و سوخت و ساز بدن شما می داند که چه ساعتی از روز است؟ همانطور که بدن شما را توجه به ریتم شبانه روزی خود جلو می رود متابولیسم شما در هنگام شب قطع نمی شود. حتی زمانی که در خواب هستید هم برای جلوگیری از ایجاد دگرگونی در بافت هایتان به علت غذا نخوردن به مدتی طولاتی نیاز دارید که به بدنتان سوخت برسانید. این مسئله مخصوصاً زمانی که تا دیر هنگام در روز به کار مشغول هستید بسیار اهمیت دارد.

بعد از تمرین، بدن شما نیاز زیادی به استفاده از کربوهیدرات ها دارد. بنابراین چون فکر می کنید که غذا خوردن در این زمان باعث ایجاد چربی در بدنتان می شود. از آن دوری نکنید.، خیلی مهم است که مطمئن شوید که غذاهایی که در آن زمان استفاده می کنید حتماً سالم باشند مثل گوشت کم چربی همراه با میزان زیادی سبزیجات تا بتوانید درصد ایجاد چربی را در بدنتان پائین بیاورید. اما به هر حال نیازی نیست که کلاً از غذا خوردن جلوگیری کنید.

نگاهی به برنامه هایتان بیندازید !

با دقت برنامه های غذای و بدنسازیتان را بررسی کنید تا مطمئن شوید که هیچکدام از این اشتباهات را مرتکب نمی شودی. اینها خطاهای ساده ای به نظر می آیند اما زمانی که مردم متوجه می شوند که به نتایج دلخواهشان نمی رسند، نیروی خود را کم کم از دست می دهند.

منبع : بادی فول
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو