فوتبال و فوتسال
1398/10/27 - 23:52
68352

نصیرزاده: پذیرش بازی در کشور ثالث یعنی اینکه ما قبول داریم کشورمان ناامن است

هوشنگ نصیرزاده

هوشنگ نصیرزاده درباره مشکل بازی در زمین ثالث نمایندگان ایران در آسیا توضیحاتی داد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

هوشنگ نصیرزاده کارشناس حقوقی، درباره موضوع سلب میزبانی نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا روی خط برنامه وقت اضافه رادیو ایران آمد و درباره اینکه اگر باشگاه های ایرانی انصراف دهند چه سرنوشتی برایشان رقم خواهد خورد، گفت:

اگر باشگاه های ایرانی در مسابقات آسیایی شرکت نکنند علاوه بر جریمه نقدی، تا ۲ سال محرومیت برای آنها وجود دارد.  به عقیده من پذیرش بازی در کشور ثالث یعنی اینکه ما قبول داریم کشورمان ناامن است. به ضرس قاطع می گویم که تمام تیم های ایرانی در صورت بازی در زمین ثالث، در این مسابقات شرکت نخواهند کرد. اگر این اتفاق بیفتد، احتمال اینکه با چند تیم ایرانی برخورد شود زیاد است. آثار و تبعات حضور تیم های فوتبال ایرانی در مسابقات آسیایی به دلیل هواداران بی شمارشان برایشان جذابیت خاصی دارد.

وی ادامه دارد:

این نامه را کسی ندیده است اما وقتی روابط عمومی فدراسیون فوتبال تایید کرده ممکن است دریافت کرده باشد. ممکن است فدراسیون پس از جلسه شنبه، این نامه را در اختیار باشگاه ها قرار دهد. من هم خبر ندارم که این نامه از طرف کمیته اجرایی است یا کمیته مسابقات. ما در آنجا یک کرسی داریم و فدراسیون فوتبال ایران باید پیگیر این مساله باشد که اگر این نامه از سوی کمیته اجرایی ابلاغ نشده، چرا خبرش رسانه ای شده است؟! فعلا این نامه درباره تیم های باشگاهی است اما ممکن است به تیم های ملی هم تسری پیدا کند.

وی ادامه داد:

ما باید خیلی سریع تر جلوی این موضوع را بگیریم تا کار به مساله ملی نکشیده است. وقتی کشورمان در بازی های بین المللی شرکت می کند زیر نظر فیفا است اما این تصمیم از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا گرفته شده. باید خیلی سریع پیگیری شود.

نصیرزاده در انتها گفت:

با توجه به نفوذ کشورهای عربی احتمال اینکه این موضوع رای بیاورد زیاد است. مستحضر هستید که مدیرعامل خطوط هواپیمایی قطر ایرویز اعلام کرده که ما پروازهایمان به ایران برقرار است و مشکلی از این حیث نداریم. فکر می کنم تصمیم اولیه کمیته مسابقات اگر به سمت کمیته اجرایی برود دیگر راهی برای بازگشت وجود ندارد مگر اینکه بعدها برای اعتراض به این تصمیم به دادگاه لوزان سوییس مراجعه کنیم.

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو