فوتبال و فوتسال
1398/12/5 - 21:58
80058

ناظر فدراسیون فوتبال : هر چه اتفاق افتاد مشکل خود سپاهان بود

داوود رفعتی

کمک داور بازنشسته و یکی از ناظرین فعلی فدراسیون فوتبال معتقد است که ناظر بازی این نیم ساعت را هم می توانست صبر نکند.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

باز هم دیدار سپاهان و پرسپولیس این بار در لیگ نوزدهم و دور برگشت با کوهی از حاشیه ها همراه بود. حضور پیدا نکردن سپاهان در موعد مقرر به دلیل ازدحام تماشاگرانش در محل هتل این تیم، باعث شد در کمال ناباوری این دیدار برگزار نشود. به همین خاطر از روز گذشته تا به حال مباحث بسیار مختلفی در این باره مطرح شده است.داوود رفعتی کمک‌داور بازنشسته که در حال حاضر یکی از ناظرین فدراسیون فوتبال محسوب می‌شود، در خصوص عدم برگزاری بازی طی گفتگویی در رادیو ورزش گفت:

«اولاً من چیزی که عرض می‌کنم قانون است و هیچ تمایل رنگی هم به هیچ تیمی ندارم و این در حالی است که قانون وقتی نوشته می‌شود کلی است و ارتباطی به شرایط تیم‌ها در جدول و میزان محبوبیتشان ندارد.»

وی در ادامه افزود:

«در بازی روز گذشته ناظر بازی نیم ساعت به تیم سپاهان مهلت داد تا در زمین حاضر شوند درصورتی‌که این تیم در ورزشگاه نبود. در شرایطی که قانون به ما می‌گوید اگر هر دو تیم در ورزشگاه حضور داشته باشند و شرایط برگزاری بازی مثل اهواز یا شهر تبریز یا هر شرایط دیگری بود داور با هماهنگی ناظر بازی می‌تواند دو زمان نیم ساعته برای یک تیم صبر کند. اما در بازی روز گذشته شرایط فرق می‌کرد و به این شکل نبود چون مثلاً در بازی فولاد هر دو تیم در استادیوم حضور داشتند. اینکه هواداران اجازه ندادند تا تیم به سمت محل بازی حرکت کند نمی‌تواند دلیل قانع‌کننده‌ای تلقی شود در چنین مواقعی هر تیم یک افسر امنیتی دارد که با دخالت ایشان به‌راحتی می‌شد تیم در محل بازی حاضر شود.

داوود رفعتی همچنین با اشاره به همکاری جلال مرادی ناظر فدراسیون این دیدار اضافه کرد:

«خواهشا دوستان عزیز سپاهانی موضوعات را با هم قاطی نکنند. اگر ناظر بازی به هر دلیلی برای سپاهانی‌ها صبر کرد، فقط جهت همکاری بوده و ایشان صرفاً می‌خواستند بازی برگزار شود. او می‌توانست این نیم ساعت را هم صبر نکنند.اما حالا که ناظر این وقت را در اختیار سپاهان قرار داده، سپاهانی‌ها باید بلافاصله به‌محض ورود به ورزشگاه حتی بدون گرم کردن وارد زمین چمن شوند، چرا که این مشکل خودشان است. اینکه بخواهند معطل کنند و شروع به خواندن دعا کنند تا حدی کم‌ لطفی است آن‌ هم درحالی‌که ناظر بسیار باتجربه بازی به بهترین نحو با آن‌ها همکاری کردند.»

داوود رفعتی با گفتن این اینکه شرایط موجود به‌هیچ‌وجه اضطراری نبود ه است بیان کرد:

«آن‌ها اگر نتوانستند از هتل خارج شوند مقصر خودشان هستند. اگر خدای نکرده بمب‌گذاری و یا زلزله و یا مسائلی از این قبیل رخ می‌داد این دیگر شرایط برای هر دو تیم بود که آن موقع شرایط اضطراری به وجود می آمد و می‌توانستند صبر کنند حتی بازی را هم برگزار نکنند. اما اینکه تیمی وارد ورزشگاه شده و تیم دیگر نتوانسته به خاطر ازدحام تماشاگران خودشان به سمت محل بازی حرکت کنند، آن دیگر بحثش جداست. شما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که طرفداران یک تیم عضوی از همان تیم محسوب می‌شوند. علاقه‌مندان به سپاهان باید شرایط را برای تیمشان مهیا می‌کردند و هر چه زودتر داستان را طوری پیش می‌بردند که تیمشان زودتر خودش را به محل بازی برساند. یا مثلاً مسئولان سپاهانی هم که از وضعیت روحی و روانی تماشاگرانشان مطلع بودند می‌بایست برای مثال ۳ ساعت زودتر حرکت می‌کردند.

داوود رفعتی با رد ادعای تبعیض بین تیم های تهرانی و شهرستانی گفت:

«حالا این‌ که سرپرست سپاهان می‌گوید بین تیم‌های تهرانی و شهرستانی تبعیض قائل می‌شوند باید بداند که همین شرایط برای استقلال هم وجود داشت که این تیم کمال همکاری را انجام داد. واقعاً در شرایط بحرانی انتظار می رود که همه همکاری کنیم.»

او در خاتمه در پاسخ به این سؤال که آیا در مجموع حق با تیم پرسپولیس است اظهار کرد:

«من حق را به تیم خاصی نمی‌دهم بلکه حق را به ناظر محترم بازی می‌دهم که به بهترین روش ممکن کار خود را انجام داد که در اصل نیازی به این کار هم نبود.»

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو