سایر ورزش‌ها
1399/4/10 - 00:10
108340

مقصودی: برای تمرین تشک کشتی خریدم/ با وزن کم کردن 4 مدال جهانی و آسیایی گرفتم

امیرحسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه این روزها چطور تمریناتش را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: با یکی از دوست...

امیرحسین مقصودی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم در مورد اینکه این روزها چطور تمریناتش را پیگیری می‌کند، اظهار داشت: با یکی از دوستانم یک تشک کشتی خریدیم. دیگر به خاطر اینکه تمرین‌مان را بدون مشکل دنبال کنیم، مجبور به خرید شدیم. تشک چیزی در حدود چهار و نیم میلیون تومان بود که به ما تخفیف ویژه دادند. حدوداً نصف این قیمت تشک را خریدیم و در داخل خانه یکی از بچه‌ها آن را پهن کردیم و آنجا تمرین می‌کنیم.

وی ادامه داد: از وقتی که کرونا شروع شد، 80 درصد تمریناتم من خارج از تشک بود. می‌خواهم همچنان در 65 کیلوگرم کشتی بگیرم و تا زمانی که در این وزن مدال باارزش بزرگسالان نگیرم نمی‌خواهم وزنم را عوض کنم.

این کشتی‌گیر تهرانی در مورد اینکه بسیاری می‌گویند او به لحاظ وزنی برای کشتی گرفتن در 65 کیلوگرم مشکل دارد، تصریح کرد: به هرحال حرف همیشه زیاد است. در مورد یکی می‌گویند قدش برای وزنش کوتاه است، یکی قدش بلند است. همه وزن کم می‌کنند. من حدوداً 70 تا 71 کیلوگرم هستم. حتی یک کیلوگرم وزن کم کردن هم مشکل است. زمانی می‌شود ایراد گرفت که تو وزن کم کنی و این روی کیفیت کشتی‌ات در روز مسابقه تأثیر بگذارد که برای من چنین اتفاقی رخ نداده است و با همین شرایط چهار مدال گرفته‌ام. طلا و نقره جوانان جهانم، مدال آسیایی جوانان و برنز بزرگسالان آسیا با همین وضعیت به دست آمده است.

مقصودی تأکید کرد: البته برای نوجوان و جوان بد است که بخواهد هفت هشت کیلوگرم وزن کم کند، اما من نهایتاً قرار است سالی دو بار سر وزن قانونی کشتی بگیرم. یکی مثلاً انتخابی تیم ملی و بعد هم جهانی یا المپیک. این مسئله آسیبی نمی‌رساند.

مدعی وزن 65 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به اینکه تعطیلی مسابقات به خاطر کرونا برای او خوب بوده است، گفت: من توانستم تمریناتم را بهتر ادامه دهم و احساس می‌کنم شرایط زندگی‌ام جوری شد که با این وقفه، وضعیت بهتر شده است. نمی‌دانم حالا قرار است مسابقات جهانی برگزار شود یا نه، اگر باشد که ما یک انتخابی تیم ملی خواهیم داشت که در وزن ما فکر می‌کنم باید تلاش زیادی کنیم تا یک نفر از بین این همه مدعی صاحب دوبنده تیم ملی شود. اگر مسابقه باشد که حتماً در آن شرکت خواهیم کرد، اما من فکر می‌کنم اگر تمام تمرکزمان روی المپیک باشد، بهتر است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو