کشتی و رزمی
1398/10/30 - 18:57
69376

مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای به رغم تبلیغات سوء دشمنان در امن ترین کشور منطقه برگزار شد

مهرعلیزاده در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی که در 30 دی ماه در بجنورد برگزار شد، اظهارکرد: آمریکا بعد از دریافت سیلی محکم از جمهوری اسلامی...

مهرعلیزاده در مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی که در 30 دی ماه در بجنورد برگزار شد، اظهارکرد: آمریکا بعد از دریافت سیلی محکم از جمهوری اسلامی ایران در مقابل جنایتی که مرتکب شده بود، سعی بر این داشت تا در یک نظام تبلیغاتی ایران را منطقه ای ناامن جلوه دهد، این درحالیست که اکنون شاهد حضور 20 کشور با 100 ورزشکار در این منطقه هستیم.

وی با اشاره به اینکه ورزش های زورخانه ای یک اقدام ابتکاری از سوی جمهوری اسلامی ایران است، افزود: این فدراسیون از سال 83 فعالیت خود را آغاز کرد و 19 سال است که در جهان فعالیت می کند و اکنون 85 کشور عضو این فدراسیون هستند.

مهرعلیزاده ادامه داد: برگزاری دوره های آموزشی منظم در کشورهای مختلف، ایجاد فدراسیون ملی، ایجاد زورخانه در کشورهای مختلف و ... از جمله اقدامات این فدراسیون است.

وی تصریح کرد: ایرانیان افتخار می کنند که ورزشکاران از سراسر جهان، با این رشته ورزشی که قدمت سه هزار ساله دارد وارد گود می شوند و فرهنگ غنی ایران اسلامی در دنیا خود را به نمایش می گذارد.

سومین دور از مسابقات جهانی ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی به میزبانی خراسان شمالی در بجنورد از امروز(30 دی ماه) آغاز و تا دوم بهمن ماه ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام             

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو