سایر ورزش‌ها
1399/6/26 - 12:47
127807

ماجرای بیلسا و صندلی‌های عجیبش در کنار زمین

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارچلو بیلسا و سطل و کولمن‌های خاص خودش معرف حضور فوتبال دوستان انگلیسی هست. تا پیش از این تنها تماشاگران تیم‌های دسته اولی انگلیس او و صندلی‌های خاص او را دیده‌اند و با صعود لیدز به لیگ برتر حالا هواداران تیم‌های بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی انگلیس نی...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مارچلو بیلسا و سطل و کولمن‌های خاص خودش معرف حضور فوتبال دوستان انگلیسی هست. تا پیش از این تنها تماشاگران تیم‌های دسته اولی انگلیس او و صندلی‌های خاص او را دیده‌اند و با صعود لیدز به لیگ برتر حالا هواداران تیم‌های بالاترین سطح از فوتبال باشگاهی انگلیس نیز این شانس را دارند که بیشتر با رفتارهای این مرد آرژانتینی آشنا شوند.

بیلسایی که لیدزیونایتد را بعد از 16 سال به لیگ برتر برگردانده است، در کشورش به «ال لوکو» (به معنای دیوانه) معروف بود اما خیلی وقت است که هواداران لیدز هم دیگر او را با این لقب می‌شناسند. آنها اما تا الان حتماً متوجه این موضوع شده‌اند که برخلاف اکثر مربیان، بیلسا نه تحمل آرام گرفتن روی نیمکت تیمش را دارد نه تاب ایستاده تماشا کردن مسابقه از کنار زمین بازی. به همین دلیل هم هست که او روی چیزهایی مانند یخدان و کلمن بازی‌های تیمش را تماشا می‌کند و اخیراً هم لیدز یونایتد یک صندلی سفارشی قابل حمل با برند باشگاه برایش طراحی کرده است اما چرا بیلسا چنین کاری می‌کند؟

خب دلایل زیادی وجود ندارد. در واقع معدود دلایلی هم که وجود دارند بیشتر فرضیه هستند تا واقعیتی ثابت شده. یکی از این فرضیات آن است که نشستن روی کلمن و یخدان در کنار زمین به بیلسا دید بهتری از زمین بازی می‌دهد. در اکثر ورزشگاه‌ها نیمکت مربیان و بازیکنان ذخیره در سطحی پایین از زمین بازی قرار دارند و به همین دلیل است که بیشتر مربیان ترجیح می‌دهند ایستاده و از کنار زمین، بازی را تماشا کنند. ظاهراً این کار برای بیلسا به یک عادت تبدیل شده و به همین دلیل هم او در لیگ برتر جایی که معمولاً بخشی از سکوهای ورزشگاه به نیمکت مربیان تبدیل شده است، همچنان ترجیح می‌دهد از کنار زمین بازی‌ها را تماشا کند. او زمانی که سرمربی تیم مارسی فرانسه بود عادت داشت که روی یک یخدان بنشیند و بازی را تماشا کند اما از وقتی که به لیدز آمده است، باشگاه برای او یک صندلی خاص طراحی کرده که روی آن راحت بتواند بازی را تماشا کند.

مارچلو بیلسا , تیم فوتبال لیدز یونایتد , فوتبال انگلیس , لیگ برتر فوتبال انگلیس ,

بیلسا یک بار در اوایل دوران حضورش در لیدزیونایتد در پاسخ به سؤال خبرنگاری که از او درباره نشستن روی کلمن و یخدان سؤال پرسید، گفت: شما از من می‌خواهید چه چیزی بیشتر از این بگویم؟ این فقط یک سطل است. چیز بیشتری ندارم که بگویم. این سطل راحت است.

اینکه بیلسا بخواهد دلایل واقعی انتخاب سطل و یخدان به عنوان صندلی‌اش در کنار زمین را فاش نکند قابل درک است. یک دلیل دیگر برای اینکه او روی چنین اشیایی می‌نشیند، ممکن است به درد کمر او ربط داشته باشد. او نمی‌تواند در کنار زمین ایستاده بازی را تماشا کند و به همین دلیل هم مجبور است که نشسته این کار را انجام دهد و ترجیح می‌دهد که یک صندلی مانند یخدان همیشه در دسترس داشته باشد.

گی‌یم بالاگه خبرنگار اسپانیایی در یک مستند تلویزیونی درباره بیلسا گفت: بیلسا هر روز فاصله خانه تا زمین تمرینی تیمش را پیاده طی می‌کند. راه رفتن‌های او در طول مسابقه و نشستن‌اش روی چیزی که شبیه یک یخدان است، به خاطر کمردرد مزمنی است که او را از دوران بازی‌اش رها نکرده است.

در هر صورت امروزه دیگر نشستن بیلسا روی یخدان و کلمن در کنار زمین نه تنها مانند قبل تعجب‌‌آور نیست بلکه باشگاه لیدز اقدام به فروش مدل‌هایی از آن هم کرده است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو