سایر ورزش‌ها
1398/4/22 - 04:20
9590

لیگ ملت‌های والیبال| ایران یک- برزیل 2

به گزارش خبرنگار ورزشی  خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بازی مقابل برزیل در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 که در سالن «کردیت یونیون وان» دانشگاه ایلنوی شهر شیکاگو در حال برگزاری است با نتیجه 25 بر 20 شکست خورد.  سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، مح...

به گزارش خبرنگار ورزشی  خبرگزاری تسنیم، تیم ملی والیبال ایران در ست نخست بازی مقابل برزیل در مرحله نهایی لیگ ملت‌های 2019 که در سالن «کردیت یونیون وان» دانشگاه ایلنوی شهر شیکاگو در حال برگزاری است با نتیجه 25 بر 20 شکست خورد. 

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، پوریا فیاضی، محمد موسوی، علی اصغر مجرد و محمدرضا حضرت‌پور (لیبرو) بازیکنان شروع کننده بازی در بازی حساس و سرنوشت‌ساز مقابل برزیل بودند. برنده این بازی، جواز حضور در مرحله نیمه نهایی مسابقات را کسب می‌کرد. سایت فدراسیون جهانی والیبال، امیر غفور را به عنوان امتیازآورترین بازیکن لیگ ملت‌ها، برگ برنده ایران دانسته بود.

بازی در ست نخست، پایاپای تا امتیاز 5 پیش رفت ولی سرویس‌های بدون بازگشت ریکاردو لوکارلی، نتیجه را 10 بر 5 به سود برزیل کرد. روند امتیازهای متوالی برزیل تا نتیجه 13 بر 5 ادامه داشت. ایگور کولاکوویچ با استفاده از وقت استراحت و استفاده از فرهاد قائمی به جای پوریا فیاضی، توانست سرویس‌های متوالی لوکارلی را متوقف کند. 2 دفاع روی تور متوالی از غفور و مجرد، امید را اردوی ایران برگرداند ولی با این حال وقت استراحت فنی دوم در نتیجه 16 بر 11 به سود برزیل به دست آمد. یکی از نقاط قوت ایران در این بازی، توپگیری‌های داخل میدان و حمایت‌های سعید معروف در توپگیری بود. امتیازاتی که ایران در اوایل ست از دست داد و بازی بدون نقص برزیلی‌ها پس از امتیاز 20، باعث شد تا نتیجه ست نخست 25 بر 20 به سود برزیل ثبت شود.

تیم ملی ایران در پایان ست نخست 10 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع، 3 پوئن سرویس و 3 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی برزیل نیز 14 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 3 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

بازیکنان ایران با درک بالا از حساسیت بازی و زحماتی که برای رسیدن به جمع 6 تیم برتر جهان در سال قبل از المپیک کشیده بودند، وارد زمین شدند و همپای برزیلی که عنوان پرافتخارترین تیم جهان را به دنبال خود داشت، امتیاز گرفتند. دو تیم در امتیاز 14 مساوی شدند. حضور علی شفیعی به جای علی‌اصغر مجرد که در برخورد با پوریا فیاضی دچار مصدومیت شد از عوامل برتری ایران بود. شاگردان کولاکوویچ در دفاع، کاملاً برتر از  حریف نامدار خود بودند ولی اشتباهات بیشتری داشتند. از نکات قابل توجه در ترکیب برزیل، نیمکت مشینی، برونو رزنده، کاپیتان و پاسور این تیم بود. رنان دال زوتو، سرمربی برزیل، شاگردانش را در امتیاز 21 بر 18 به نفع ایران برای وقت استراحت فراخواند. نتیجه این وقفه، 3 امتیاز متوالی برای برزیل و مساوی شدن نتیجه بود. تجربه برزیلی‌ها باز هم در امتیازات پایانی به کمک آنها آمد و نتیجه ست دوم هم 25 بر 23 به سود برزیل بود. این ست در حالی از دست رفت که ایران، تیم برتر میدان بود.

تیم ملی ایران تا پایان ست دوم، 26 امتیاز از اسپک، 6 امتیاز از دفاع، 5 پوئن سرویس و 6 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند و در مقابل تیم ملی برزیل نیز 23 امتیاز از اسپک، 4 امتیاز مستقیم از دفاع روی تور، 6 پوئن سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات ایران به دست آوردند.

تیم ایران در ست سوم چیزی برای از دست دادن نداشت و از طرفی به نظر می‌رسید برزیلی‌ها نیز تا حدود زیادی از پیروزی خود مطمئن شده بودند. تیم ایران از همان ابتدای ست، برتر از برزیلی بود که در این ست برونو رزنده را در اختیار داشت.  تیم برزیل در حالی که 22 بر 19 از ایران عقب بود با 3 دفاع روی تور موفق، بازی را به تساوی در امتیاز 22 کشاند. نتیجه این ست در نهایت 26 بر 24 به سود ایران بود.

ادامه دارد...

منبع : تسنیم
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو