فوتبال و فوتسال
1398/11/6 - 23:24
71424

عکس ؛ تصویری که نشان دهنده فشار بازی بزرگ است

پرسپولیس-تراکتور همیشه از بازیهای حساس فصل بوده و هست. خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام : این بار...

پرسپولیس-تراکتور همیشه از بازیهای حساس فصل بوده و هست.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

این بار در تقابل دو رقیب دیرینه، مسابقه ای را دیدیم که از نظر تعداد خطا و کارت ها، یکی از مسابقات ویژه لیگ شد. نشان دادن کارت زرد به سرمربی پرسپولیس و کارت قرمز به سرمربی تراکتور، از نکات بسیار عجیبی بود که پس از تغییر قوانین داوری(حق دادن کارت زرد به اعضای کادرفنی) در هیچ مسابقه دیگری ندیده بودیم.

این تصویر از سایت آنالیز یازده(yazdah.net) متوسط استقرار بازیکنان پرسپولیس و تراکتور را در جریان بازی حساس امروز نشان می دهد؛ در این تصویر فشردگی شدید بازیکنان میانی دو تیم، از منظر فنی، دلیل پرفشار و ملتهب شدن بازی را نشان می دهد. تعداد زیادی هافبک طراز اول و ملی پوش یا سابقا کل در دو تیم، بارها در دوئل های سنگین شرکت کردند.

نکته جالب اینکه کامیابی نیا به تنهایی ۸ خطا مرتکب شد و اوساگونا ۱۰ بار خطا کرد. تعداد کل خطاها در بازی هم ۵۳ تا بود که به خودی خود سطح خشونت و فشار بازی را نشان می دهد. فشردگی در تصویر متوسط استقرار بازیکنان، البته حاوی یک نکته مثبت هم هست؛ اینکه عمق فعال هر دو تیم در جریان بازی چندان زیاد نبوده و هر دو تیم با فشردگی مناسبی بین خطوط بازی کرده اند.

با این حال، بازی امروز پرسپولیس-تراکتور به دلیل وقفه های زیاد در جریان مسابقه و همینطور اعتراضات پرتعداد بازیکنان، از کیفیتی که می‌توانست داشته باشد، دور شد اما پرسپولیس و تراکتور هر دو در ادامه راه می توانند در کورس قهرمانی بمانند.

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو