سایر ورزش‌ها
1398/5/15 - 14:52
20179

علی دادگر: قیمت زمین سلفچگان 15 میلیارد تومان نیست/ در مورد کسب مدال المپیک قولی نمی‌دهم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: فدراسیون تیراندازی در آستان...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، علی دادگر، رئیس فدراسیون تیراندازی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: فدراسیون تیراندازی در آستانه آزمون بزرگ کسب سهمیه المپیک است و تمام تلاش ما این است که در سه ماه باقیمانده به سهمیه کشور و تیراندازی اضافه کنیم. بعد از کسب سهمیه باید روی تیراندازان المپیکی کار کنیم و امیدواریم سهمیه و مدال‌های خوبی کسب کنیم‌. از رسانه‌ها می‌خواهم قبل از قضاوت کفش‌های ما رو بپوشند و با آن راه بروند.

وی در خصوص بدهی‌های فدراسیون در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم گفت: روزی که فدراسیون را تحویل گرفتم بنا به فرم خزانه دار نزدیک به 15 میلیارد و 400 میلیون بدهی داشت بعد از استقرار دیدیم 80 هزار دلار بدهی لازلو هم هست که به ریال نوشته شده و تقریبا بدهی به 17 میلیارد تومان رسید. سال 96 بهتر از 97 از نظر مالی بود. در سال اول تصمیم گرفتیم که تنها بدهی ایجاد نکنیم. فدراسیون را بازسازی کردیم و در نهایت بخشی از بدهی‌ها را با شیب ملایم پرداخت کردیم.80 هزار دلار بدهی به لازلو را در آلمان تسویه کردیم. این موضوع با دلار 13 تومان بالای یک میلیارد است. 600 میلیون تومان هم به شرکت تجهیز دادیم.

دادگر تصریح کرد: فدراسیون در آن زمان به  فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا، هتل‌ها وزارت دفاع و آژانس‌ها بدهی داشتیم که پرداخت شد. طلب فدراسیون جهانی را پرداختیم. الان از بدهی قبلی 3.5 تا 4 میلیارد تومان پرداخت شده و ما بقی باقی مانده است.

وی گفت: در سال 91 تا 95 باید اظهار نامه مالیاتی اعلام می‌شد. فدراسیون‌ها به گمان اینکه معاف از مالیات هستند پرداخت نکردند. الان چون اظهار نامه فرستاده نشده آنها می‌گویند باید اظهار نامه ارسال می‌شد. قبل از تصدی من، فدراسیون اظهار نامه نداده و بخشی از مالیات‌ها که به حق بوده پرداخت نشده و سر جمع نزدیک به 9.5 میلیارد بدهی مالیاتی دارد و حساب ها 4 تا5 ماه است که مسدود است. از سال 96 که من آمدم همکاران به موقع اظهار نامه را دادند و حداقل بدهی مالیات کار کرده است‌‌.

رئیس فدراسیون تیراندازی تاکید کرد: در جلسات مشترک با وزارت ورزش این موضوع عنوان شده و توان و اختیار مالی از فدراسیون‌ها سلب شده است. دکتر سلطانی‌فر به وزیر دارایی نامه زده و خواهش کرده تا این عملیات متوقف شود تا در ماده 151 مورد بررسی شود. دژپسند هم به عوامل زیر مجموعه گفته که به نظر می‌رسد فدراسیون ها معاف هستند اما هنوز زیر مجموعه‌ها به این موضوع عمل نکردند. فدراسیون ما با وجود  پیگیری‌های بنده حسابش مسدود شده است. رئیس قبلی و فعلی فدراسیون و خزانه‌دار قبلی و فعلی حسابشان مسدود شده است.امیدوارم این موضوع بین دو وزارتخانه حل شود.

وی در خصوص اعزام اهداف پروازی به مسابقات فنلاند بدون سرمربی گفت: در اهداف پروازی در تراپ فرشید عبدالمحمدی هدایت تیم را دارد. در ارمنستان یک مربی آوردیم که اثرات مثبتی داشت. رکوردها نشان می‌دهد در تراپ شرایط خوب است ولی در اسکیت رامتین بشارتی رکورد کشور را بعد از 4 سال شکست. اگر ورزشکاران ما همین رکوردها را در قزاقستان تکرار کنند سکوی نخست برای ایران خواهد بود. البته در تیراندازی چیزی قابل پیش بینی نیست.

دادگر یادآور شد: رکوردهای بچه‌ها اگر در فنلاند تکرار شود بشارتی وارد فینال می‌شود و دوستی در لبه ورود به فینال است. تلاش ما حضور آنها در فینال و کسب سهمیه خواهد بود. عملکرد اهداف پروازی مثبت است و ما به آنها امیدواریم. با توجه به مشکلات اقتصادی سیاست ما و وزارت ورزش بر این است که  از اعزام غیر ضروری و افراد اضافه پرهیز کنیم.

دادگر در خصوص درخشش جوانان در مسابقات جهانی آلمان افزود: خداراشکر در دو سال اخیر با توجه به رکوردها و جایگاه جوانان در جهان، در تیم تفنگ و تپانچه پشتوانه‌های خوبی داریم. در مورد آینده تیم ملی نگران نیستیم.

وی در خصوص زمین سلفچگان فدراسیون که در زمان هاشمی 2 میلیارد خریداری شده و شما قصد فروش آن را به مبلغ 15 میلیارد داشته اید ولی مجمع مخالفت کرده است، گفت: در زمان فدراسیون قبلی 4 قطعه زمین در سلفچگان خریداری شده به منظور ایجاد کارخانه سلاح و مهمات. این زمین در اجرا مشکل داشته و وزارت دفاع مخالفت کرده است. الان در یک منطقه دور زمینی متعلق به فدراسیون است و ما دنبال تعیین تکلیف آن هستیم. به نظرمان رسید فروش آن را در مجمع عنوان کردیم که موافقان بیشتر از مخالفان بودند.ما منتظریم که صورت جلسه به دست ما برسد. ما می خواستیم با پروسه قانونی این زمین فروش برسد و کمک حال فدراسیون باشد.ما به هیچ عنوان اراده اینکه خارج از چارچوب قانونی عمل کنیم نداریم.  مبلغ آن 15 میلیارد تومان نیست بلکه کارشناسان حدود 6 میلیارد تومان برآورد کرده‌اند.

وی در خصوص مشکلات فشنگ گفت: مهمات داخلی در مسابقات برون مرزی به درد ما نمی‌خورد و باید به فشنگ‌های خوب خارجی دسترسی داشته باشیم. این مشکل از گذشته بوده و ادامه هم دارد و به دنبال راه حل هستیم. در مورد ساچمه مشکلی نداریم. در اهداف پروازی با فشنگ داخلی تمرین می‌کنیم. بزرگترین مشکل ما در فشنگ خفیف است. فشنگ داخلی نه به درد تمرین و نه مسابقه می‌خورد و اغلب نامرغوب است‌. مجبوریم تیم را با هزینه اضافه به مسابقات اعزام کنیم تا به فشنگ برسیم.  با همه این شرایط باز هم تلاش کردیم که مشکلی ایجاد نشود. تهیه فشنگ خفیف سخت و گران است.

دادگر تصریح کرد: فدراسیون تیراندازی اولین چراغ سهمیه را روشن کرد. ما 3 رویداد پیش رو داریم و برای افزایش سهمیه ناامید نیستیم. درباره فشنگ و مهمات بگویم تولیدات داخلی به ما جواب نمی‌دهد و باید از فشنگ خارجی استفاده کنیم. این مشکل از قبل بوده و ما به دنبال راه حل هستیم. درباره ساچمه مشکلی نداریم و در اهداف پروازی در داخل از تولیدات داخلی استفاده می‌کنیم. مشکلات ما عمیق است. برای تهیه فشنگ مجبوریم تیم را زودتر اعزام کنیم تا تیم بتواند با فشنگ استاندارد تمرین کند.

وی در خصوص اینکه صورت‌های مالی فدراسیون در مجمع مشکل داشته تاکید کرد: در خصوص صورت‌های مالی وزارت ورزش چارچوبی را تهیه کرده و ما موظف هستیم در آن حرکت کنیم. ممکن است چند درصدی از یک بخش در بخش دیگری هزینه شود ولی جایی خارج از فدراسیون نمی‌رود. اینها بیشتر به نظر مدیران راس فدراسیون مرتبط است. ما با مصوبه هیئت رئیسه کارها را انجام می‌دهیم و برای هیچی با آبروی خودمان بازی نمی‌کنیم.

دادگر گفت: استعداد تیراندازی عصر جدید را شناسایی کردیم و با حضور داوران عصر جدید سالن تیراندازی در شهرستانی در  کرمان را افتتاح کردیم‌ تا فرصتی باشد تا استعدادها را بشناسیم.

رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص گلایه‌های مطرح شده در مجمع عمومی در قزوین گفت: در مجمع قزوین گلایه‌ها را شنیدیم برخی احساسی و برخی به جا بود. برخی در سفرها توقع دارند که همراه ما باشند که وزارت ورزش با این امر مخالف است. در حال حاضر برای ما و وزارت ورزش این امر مهیا نیست. برخی انتظار دارند سرمربی تیم ملی باشند. ما الهام هاشمی را در تیم ملی داریم که با حضور وی شرایط تیم بسیار عالی است.

دادگر در خصوص حضور پسرش در تیم ملی اسکیت تصریح کرد: پسر من تحصیل کرده رشته تربیت بدنی است و در 17 سالگی راهی دانشگاه شده است. وی در فوتبال بیشتر فعالیت داشت و تا نزدیک استقلال رفت. بعد به تیراندازی تغییر مسیر داد. صفر تا صد هزینه وی تا رسیدن به تیم ملی را شخصا پرداخت کردم. شاید برای مناطق محروم هزینه‌ها رایگان باشد ولی برای پسرم کاملا هزینه‌ها دریافت شده است‌. وی در مسابقات قطر در حالی که سه چهار ماه تمرین کرده بود بعد از علی دوستی بین ایرانی‌ها دوم شد. در امارات هم رکوردش ارتقا یافت. در اغلب رکوردگیری ها که 15 روز پیش توسط مربی خارجی انجام داد، اول بود. وی فرزند ایران است و اگر همت کند می‌تواند نتایج خوبی بگیرد.

وی در خصوص شرایط کسب سهمیه المپیک گفت: پیش بینی می‌کنیم که 4 سهمیه المپیک کسب کنیم‌ البته ممکن است نوساناتی هم باشد ولی در رابطه با مدال نه می‌توانم و نه قولی می‌دهم ولی آرزوی من این است که مدال المپیک را بر گردن تیراندازان بیندازم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو