سایر ورزش‌ها
1398/10/24 - 10:39
67328

صالحی‌امیری: مهاجرت ورزشکاران را تخریبی نبینید/ به دنبال برابری کمی و کیفی زنان در مسابقات هستیم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش ملی زن و ورزش گفت: وضعیت امروز...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، رضا صالحی‌امیری، رئیس کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران و در حاشیه همایش ملی زن و ورزش گفت: وضعیت امروز زنان 25 درصد به 75 درصد است. شاخص‌هایی داریم که انگیزه بانوان برای حضور بیشتر از مردان است.  شاهد بودیم دختران ما هر جا بودند درخشیدند. سیاست این است طی یک دهه ظرفیت کمی و کیفی بانوان در رویدادهای آسیایی و المپیک و جوانان برابر باشد که جز با سرمایه‌گذاری و برنامه ریزی محقق نمی‌شود. باید به این هدف باور داشته باشیم چون جامعه احساس عدالت می‌کند بعلاوه آثار بین المللی دارد.

وی تصریح کرد: وقتی این ظرفیت ایجاد شود در دنیا با صدای بلند صحبت می‌کنیم که هیچ تبعیضی نیست. ما اعلام کردیم که امنیت بانوان را تامین خواهیم کرد و این امنیت فراتر از امنیت نظامی است و امنیت اخلاقی است.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درخصوص اینکه با وجود حمایت‌های همه جانبه از ورزشکاران شاهد رفتارهای عیرمتعارف مانند کیمیا علیزاده هستیم، گفت: وقتی از توسعه صحبت می‌کنیم منظور  توسعه فراگیر فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و .‌..است و یک توسعه تک بعدی نیست. در مورد مهاجرت برخی ورزشکارن تقاضا دارم تخریبی نبینید. چند هزار نفر مهاجرت می‌کنند که در بین آنها چند ورزشکار هم وجود دارد. باید ببینید تعداد رفته‌ها چقدر است و چند میلیون در داخل فعالیت می‌کنند. معتقدم کسانی که مهاجرت می‌کنند انگیزه‌های سیاسی ندارند و انگیزه ثانوی دارند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو