سایر ورزش‌ها
1399/6/26 - 13:19
127831

شعبانی‌بهار: مسافر نهایی تیراندازی با کمان در المپیک 2020 توکیو رسماً اعلام نشده است/ در تیم ملی رقابت سازنده داریم

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا شعبانی بهار در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان، اظهار داشت: این رشته المپ...

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، غلامرضا شعبانی بهار در پایان مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون تیراندازی با کمان، اظهار داشت: این رشته المپیکی است و سابقه خوبی به لحاظ حضور در المپیک و بازی‌های آسیایی دارد. در بازی‌های آسیایی جاکارتا به صورت میکس مقام سوم را کسب کردیم و در دوره قبل در گوانگژو نیز اسماعیل عبادی مقام اول را کسب کرد و این رکورد به نام او ثبت شده است. در المپیک مانند ادوار گذشته یک سهمیه گرفتیم و امیدوارم در سهمیه‌های باقیمانده در تیم زنان و مردان مقام و سهمیه کسب کنیم. البته این شرایط آمادگی بچه‌ها را تحت تاثیر قرار داده است و اگر روند قبلی بود، می‌توانستیم شرایط بهتری در کسب سهمیه داشته باشیم. از شهریور کارها شروع شده و تا خرداد ادامه دارد.

وی در خصوص توقع مدال‌آوری تیراندازی با کمان از سوی وزارت ورزش گفت: این انتظار به حق است، ولی زود است که در مورد این رشته به مدال‌آوری فکر کنیم. در گام اول باید برای حضور پر تعداد نفرات در بخش زنان و مردان برنامه‌ریزی کنیم. پیش‌بینی مربیان این است که می‌توانیم در سال 2028 اوقات خوبی را برای این رشته در المپیک داشته باشیم.

شعبانی‌بهار درباره اعزام میلاد وزیری به المپیک، عنوان کرد: هنوز نفر اعزامی، رسمی اعلام نشده است.در رشته‌هایی مانند والیبال، بسکتبال، هندبال، تیراندازی، تیراندازی با کمان سهمیه برای کشور است و به فرد بستگی ندارد. ممکن است اتفاقی برای ورزشکار رخ دهد، بنابراین سهمیه تیراندازی با کمان برای جمهوری اسلامی ایران است و نفری که سهمیه کسب کرده حتماً به معنای مسافر المپیک بودن نیست.

رئیس فدراسیون تیراندازی با کمان افزود: فدراسیون جهانی این را رسماً به ما اعلام کرد که شما نفری که می‌بایست برای مسابقات حضور پیدا کند، پس از پایان کسب سهمیه‌ها معرفی کنید. بنابراین نفری که ما معرفی می‌کنیم بعد از مسابقات کسب سهمیه است که خرداد در پاریس برگزار خواهد شد.

شعبانی‌بهار یادآور شد: امیدوارم به این تعداد اضافه شود و آن یک نفر را با مشورتی که مربی و سرمربی تیم با کمیته فنی دارد و با در نظر گرفتن رکوردهایی که هم در داخل و هم در دو مسابقه رسمی در چین و پاریس داریم، انتخاب می‌کنیم. در این مسابقات می‌تواند کسی که مسافر توکیو است، محک بخورد و اگر وزیری که سهمیه کسب کرده بهتر باشد، ما استقبال می‌کنیم. مسافر المپیک باید در این مدت از همه بهتر باشد و در نهایت سرمربی با مشورت کمیته فنی و مربیان نظر نهایی را اعلام می‌کند. میلاد وزیری و بچه‌ها این موضوع را می‌دانند و اینگونه نیست که دو سال پیش یک نفر سهمیه گرفته بقیه کمان را کنار بگذارند و باید بین ورزشکاران انگیره وجود داشته باشد. الان بچه‌ها در تمرینات جدی هستند و یک رقابت سازنده بین خودشان در اردو  دارند.

وی در خصوص برگزاری اردوی مشترک با سایر کشورها، گفت: در شرایط کنونی تعاملاتی با سایر کشورها نداریم و نه دعوتی انجام می‌شود و نه دعوت‌ها را قبول می‌کنند. با کره جنوبی هماهنگ کردیم که برای اردوی مشترک به این کشور برویم، ولی نه ورزشکاری را قبول می‌کنند و نه ورزشکار می‌فرستند. اگر شرایط تمام شود ما که به دنبال سهمیه هستیم، برنامه اردی مشترک و تمرینی را خواهیم داشت، ولی فعلا همه اینها منتفی است.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو