فوتبال و فوتسال
1399/1/10 - 17:39
87374

شاهکار جدید در فوتبال ایران ؛ انتصاب غیر قانونی عضو هیئت مدیره پرسپولیس در فدراسیون فوتبال

صبح امروز جلسه هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس با حضور محمدحسن انصاری فرد، ایرج عرب، مهرداد هاشمی، مهدی محمدنبی و علی رغبتی تشکیل جلسه داد.

مهدی محمدنبی در حالی سرپرستی دبیرکلی فدراسیون فوتبال را برعهده گرفت که شرایط خاصی پیش رو دارد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

مهدی محمدنبی عضو هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس بار دیگر به جایگاه قبلی خود در فدراسیون فوتبال بازگشت تا بر صندلی دبیرکلی تکیه بزند.

البته انتخاب او از آنجایی عجیب است که جلسه هیات رییسه در این باره در فدراسیون فوتبال برگزار نشده و برخی از اعضای هیات رییسه از انتخاب او بی خبرند. در نتیجه باتوجه به عدم برگزاری انتخابات هیئت رئیسه انتصاب او در این پست محل مناقشه است، به ویژه اینکه او همچنان عضو هیئت مدیره پرسپولیس نیز هست تا این انتصاب پرماجرا بیش از پیش خبر از سردرگمی و بی سرو سامانی اوضاع فدراسیون بدهد.

خبرها حاکی از آن است که وزارت ورزش به دنبال دبیرکلی منصور قنبرزاده بوده اما بهاروند زیر بار نرفته و نبی را سرپرست دبیرکلی کرده است.

جایگاهی که نزدیک به ۱۶ ماه به ابراهیم شکوری سپرده شد تا انتخاب او با انتقادات فراوان روبرو شود. شکوری ۱۳ ماه به صورت غیرقانونی روی صندلی دبیرکلی نشست و البته در این باره چندان هم مقصر نبود چرا که هیات رییسه فدراسیون فوتبال پس از سه ماه کاری به کار شکوری نداشت.

در قانون آمده که سرپرست دبیرکلی پس از سه ماه باید یا حکم دائم بگیرد یا اینکه از پستش برود‌. با توجه به اینکه شکوری سابقه مدیریت ورزشی ۵ تا ۱۰ سال را نداشت نمی توانست در این پست بماند اما او با حمایت هیات رییسه وقت ۱۶ ماه سرپرست دبیرکلی ماند و به قول خودش اساسنامه فعلی فدراسیون فوتبال او را قربانی کرد.

در واقع شکوری جانشین محمدرضا ساکت شد که طبق قانون منع حضور بازنشستگان بایستی از پست اجرایی خداحافظی می کرد اما با نظر مهدی تاج و هیات رییسه فدراسیون ماندنی شد. کار به جایی رسید که به شکوری لقب ماشین امضا بودن هم دادند.

انتخاب نبی برای پست سرپرست دبیرکلی نشان می دهد که انگار بهاروند تمام قد مقابل وزارت ورزش و جوانان ایستاده و حالا باید دید در روزهای آینده کرونایی چه اتفاقاتی می افتد.

اما نبی برای آمدن شرطی هم داشته، اینکه یکی از مدیران باسابقه حال حاضر فدراسیون در امور اجرایی دخالت نکند. با رفتن شکوری و حضور نبی عضو هیئت مدیره پرسپولیس که در این سمت با تجربه است بعید است شاهد دخالت یکی از مدیران ارشد در امور اجرایی فدراسیون فوتبال باشیم.

نبی قبل از پذیرش این مسئولیت، درباره عدم نقش آن در امور اجرایی تصمیم گیری کرده است.

تصمیمی که درهای خروج را به سمت این مدیر نشان خواهد داد مگر اینکه حیدربهاروند سرپرست فدراسیون هم اصرار به ادامه حضور او داشته باشد.

همشهری

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو