فوتبال و فوتسال
1398/4/21 - 18:11
9472

سقوط آزاد تیم ملی در رنکینگ جدید فیفا !

ایران ؛ سقوط احتمالی تیم ملی ایران در رنکینگ جدید فیفا در سه مرداد

احتمال سقوط تیم لی ایران در رنکینگ جهانی فیفا در سوم مرداد ماه وجود دارد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

در رنکینگ موقتی فعلی آمریکا، پرو و سنگال با صعود خود، فوتبال ایران را به سه رتبه کاهش وادار کرده و نکته قابل توجه اینکه این احتمال وجود دارد با پایان رقابت‌های جام‌ملت‌های آفریقا، شاگردان ویلموتس یک تا سه رده دیگر سقوط کنند که این بدان معناست در رنکینگ بعدی در یکی از رده‌های ۲۳ تا ۲۶ دنیا قرار خواهند گرفت.

ملی‌پوشان فوتبال ایران که در آخرین رنکینگ فیفا در جایگاه بیستم قرار گرفته بودند، با اعلام جدید فیفا در تاریخ سه مرداد (حدود دو هفته دیگر) در این رنکینگ سه تا ۶ پله سقوط خواهند کرد. تیم‌ملی ایران که اخیرا مارک ویلموتس را به‌عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشته، در دیدار تدارکاتی مقابل تیم‌ملی سوریه با نتیجه پر گل ۵ بر صفر به برتری دست پیدا کرد و پس از آن نیز در سئول به نتیجه یک-‌یک مقابل تیم‌ملی کره‌جنوبی بسنده کرد.

دو نتیجه خوبی که تیم‌ملی ایران برابر سوریه و کره‌جنوبی به‌دست آورد، موجب شد تا ایران در رنکینگ قبلی فیفا صعود یک پله‌ای داشته باشد و در رده بیستم قرار گیرد. بر همین اساس و بعد از برگزاری رقابت‌های کوپا‌آمریکا که با قهرمانی برزیل به پایان رسید، جام طلایی کونکاکاف که با قهرمانی مکزیک تمام شد و رقابت‌های جام‌ملت‌های آفریقا که در‌حال برگزاری است، رنکینگ بعدی دستخوش تغییرات جدی شده که بر مبنای نتایج به‌دست آمده تیم‌ملی ایران قطعا در آن سقوط خواهد کرد.

در‌حال حاضر و با پایان رقابت‌های کوپا و جام طلایی، کشورمان که در دوره جدید فیفا برای اعلام رنکینگ دیداری را برگزار نکرد فعلا با ۱۵۱۸ امتیاز و با سه پله سقوط در رده ۲۳ جهان قرار دارد. در رنکینگ موقتی فعلی آمریکا، پرو و سنگال با صعود خود، ایران را به سه رتبه کاهش وادار کرده و نکته قابل توجه اینکه این احتمال وجود دارد با پایان رقابت‌های جام‌ملت‌های آفریقا، شاگردان ویلموتس یک تا سه رده دیگر سقوط کنند که این بدان معناست در رنکینگ بعدی در یکی از رده‌های ۲۳ تا ۲۶ دنیا قرار خواهند گرفت.

فرهیختگان

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو