سایر ورزش‌ها
1398/11/3 - 11:21
70144

سعیدی: در مجمع کمیته همیشه تعداد اعضای المپیکی‌ها بیشتر از غیرالمپیکی‌ها است/ از منشور المپیک تخطی نکردیم

کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اینکه تعداد اعضا و فدراسیون‌های المپیکی در مجمع با...

کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص اینکه تعداد اعضا و فدراسیون‌های المپیکی در مجمع باید بیشتر از اعضای غیر المپیکی باشد و آیا این اصل در مجمع اخیر کمیته رعایت شده است، اظهار داشت: مجمع عمومی کمیته ملی المپیک در هفته جاری برگزار شد و 66 عضو مجمع در آن حضور داشتند که 4 نفر فاقد رای هستند. سه عضو هیئت اجرایی که قبلا رئیس بودند (رحیمی، کیهانی، شایسته) و دبیرکل. در واقع 62 عضو حق  رای داشتند.

وی در ادامه افزود: تعداد رشته‌های المپیکی 29 رشته است فقط راگبی، انجمن است و زیر نظر انجمن‌های ورزشی فعالیت می‌کند که رئیس آن عضو مجمع است. 6 نفر قهرمان المپیک داریم که صاحب رای هستند. اساسنامه دلالت می‌کند تعداد المپیکی‌ها باید قالب باشد که با این‌ حساب  35 عضو المپیکی و 27 عضو غیر المپیکی در مجمع حضور داشتند. این فاصله معنا‌دار است. متاسفانه در برخی رسانه‌ها تفسیر اشتباه انجام دادند.

دبیرکل کمیته ملی المپیک در ادامه خاطرنشان کرد: 2 فدراسیون کارگری و نجات غریق به مجمع اضافه شدند که در هیئت دولت هم کارگری به فدراسیون‌ها اضافه شده است. علت تصویب هم این است که این فدراسیون جامعه هدف بزرگی دارد. نجات غریق هم در آینده به فدراسیون‌های المپیکی اضافه می‌شود. با اضافه شدن آنها باز هم تعداد المپیکی‌ها در مجمع بیشتر است.

وی در خصوص اضافه شدن رضوانی به جمع اعضای هیئت اجرایی گفت: در مورد عضو هفتم هیئت اجرایی، موضوع به رای گذاشته شد. از سوی دکتر صالحی‌امیری دو گزینه برای اعضای مجمع مطرح شد اول اینکه نفر هفتم و آخرین نفر بعد از اعضای منتخب هیئت اجرایی، انتخاب شود  و یا اینکه مجمع فوق العاده بگذاریم که همه به گزینه اول رای دادند.

سعیدی تاکید کرد: ما از منشور المپیک تخطی و عدول نکردیم و امیدوارم افراد قبل از درج مطالب از کمیته و دبیرکل اطلاعات لازم را بگیرند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو