فوتبال و فوتسال
1398/10/9 - 13:02
63848

زمان‌آبادی: فشارها باعث می‌شود جان تاج به خطر بیفتد!

به گزارش ایسنا، غلامحسین زمان آبادی، مسوول فرهنگی فدراسیون فوتبال ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه هیات رییسه این فدراسیون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاج جانباز بود و از جانش مایه گذاشت. این جانبازی تاج...

به گزارش ایسنا، غلامحسین زمان آبادی، مسوول فرهنگی فدراسیون فوتبال ظهر دوشنبه در حاشیه جلسه هیات رییسه این فدراسیون در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تاج جانباز بود و از جانش مایه گذاشت. این جانبازی تاج به ‌گونه‌ای بود که هر گاه در مرکز ملی بود، ابتدا به ایفمارک می رفت و تست آمادگی می‌داد. یک بار که با هم به پل طبیعت رفته بودیم، او نمی‌توانست پایین بیاد؛ فشار زیادی به او آمده بود.

او ادامه داد: انواع و اقسام فشارهای ملی روی تاج بود. نمی توانستیم ارز را منتقل کنیم و تمام مربی‌های خارجی ما به مشکل خوردند. به ایشان فشار آورده بودند که تاج باید از مجلس برای انتقال پول مجوز بگیرد. شرایط به‌گونه‌ای شده بود که باید چمدان پول را انتقال می دادیم و حتی در قضیه انتقال پول استراماچونی به ایتالیا به مشکل خورده بودیم و فشار زیادی به تاج آمده بود.

زمان‌آبادی افزود: فضایی که فوتبال ما داشت فشارهایی دیگری بود که روی تاج آمده بود. حمله قلبی تاج برای بار نخست در ترکیه رقم خورد و بعد از آن هم او دائما تحت فشار بود و تاج هم نمی‌توانست در مکان‌ها مهم حضور پیدا نکند زیرا وظیفه‌ رییس فدراسیون این بود.

او در حاشیه انتخاب جانشین برای تاج گفت: هیات رییسه می‌تواند یک سرپرست برای فدراسیون بگذارد و مشکلات گفته شده برای انتخاب رییس بعدی است. هیات دولت باید اساسنامه فدراسیون را تصویب کند و اگر این اساسنامه تصویب شود، تمام این مشکلات حل خواهد شد. فکر می‌کنم اساسنامه فدراسیون فوتبال ۵ ماهی است برای هیات دولت ارسال شده اما اساسنامه سایر فدراسیون‌ها که دیرتر از فدراسیون فوتبال ارسال شد، تصویب شده است. دلیل تصویب نشدن اساسنامه فدراسیون فوتبال، نقطه نظراتی است که فیفا درباره فدراسیون فوتبال دارد و صحبت درباره آن متوقف شده است اما اگر تصویب شود، تکلیف بازنشسته‌ها مشخص شده‌اند.

مسوول فرهنگی فدراسیون درباره سلامتی تاج گفت: حتی بچه‌های تاج به ما متوصل شدند که به تاج بگوییم کم‌تر کار کند زیرا برای سلامتی‌اش ضرر دارد. ما هم بارها به او گفتیم که وضعیت جسمانی او حالت مطلوبی ندارد و باید مراقب جانش باشد زیرا جانش در خطر است. پزشک به او گفته بود کمتر کار کن و پول کم‌تر بگیر و تاج گفته بود که من اصلا پولی نمی‌گیرم.

او در خصوص شرایط ویلموتس و مشکلات تیم ملی گفت: از زمانی که ورزش ما وزارتخانه‌ای شد هرکسی وظیفه خود را می‌داد که دخالت کند و مجلس ما هم تصمیم گرفت بر اساس مصوبه نظارتی، دخالت کند و این دخالت‌ها سلیقه‌ای است. اظهارنظرها، مطبوعات و فشارهای مالی باعث می‌شود که یک نفر مثل تاج جانش به خطر بیفتد.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو