سایر ورزش‌ها
1398/11/25 - 12:30
76984

رضایی: اینکه دوستان متوجه نحوه اعزام به پارالمپیک نشده‌اند، به ما مربوط نمی‌شود/ ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری دارد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، درباره آخرین شرایط اعلام تیم‌های...

به گزارش خبرگزاری تسنیم، هادی رضایی، دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک که میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود، درباره آخرین شرایط اعلام تیم‌های فوتبال پنج نفره و بسکتبال با ویلچر به بازی‌های پارالمپیک 2020 توکیو اظهار داشت: اواخر سال 97 آیین‌نامه‌ای در هیئت اجرایی کمیته پارالمپیک تدوین شد که اعزام به پارالمپیک براساس کسب سهمیه نباشد و براساس یک رویکرد کیفی صورت بگیرد. این رویکرد در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتا نیز وجود داشت و توانستیم در رده سوم قرار بگیریم.

وی افزود: آیین‌نامه و سیاست‌گذاری درباره نحوه اعزام به پارالمپیک بارها از طریق رسانه‌ها اعلام شد و رؤسای فدراسیون‌های مربوطه و دیگر اعضا نیز حضور داشتند. اینکه برخی دوستان و ورزشکاران پس از یک سال متوجه این موضوع نشده بودند، به ما مربوط نمی‌شود.

دبیر اجرایی کمیته ملی پارالمپیک عنوان کرد: مهلت اعلام آمادگی برای حضور تیم فوتبال پنج نفره در پارالمپیک نزدیک به 10 روز قبل به پایان رسید و این مهلت نیز برای تیم بسکتبال با ویلچر امروز تمام می‌شود. البته مهلت اعلام آمادگی برای رشته‌های انفرادی هنوز باقی مانده است. روز گذشته نامه‌ای به سازمان‌های جهانی ارسال شد و شاید بنا شده که یک نگرش کمی در اعزام به پارالمپیک صورت بگیرد. ما درخصوص فوتبال پنج نفره گفته‌ایم که اعزام نمی‌کنیم، اما امیدواریم تجدیدنظر شود.

رضایی گفت: اعزام کیفی به بازی‌های پاراآسیایی و پاراالمپیک با کمی تفاوت، پس از پارالمپیک 2016 ریو اجرا شد. پس از این رویداد تیم فوتبال پنج نفره در رقابت‌های جهانی نهم شد و در مسابقات قهرمانی آسیا در رده دوم ایستاد. ما روز تصویب آیین‌نامه که سال گذشته انجام شد، به فکر یک رشته خاص نبودیم و حتی فکر می‌کردیم تیم این تیم در پارالمپیک توکیو روی سکو می‌رود. به هر حال منتظر خبر سازمان‌های جهانی هستیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در ورزش ایران نیاز به سیاست‌گذاری داریم. یا نباید سیاست‌گذاری داشته باشیم که براساس آن یک کاروان بزرگ را می‌فرستیم، یا سیاست‌گذاری کنیم که حضور در مسابقات کیفی و هدف‌دار باشد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو