کشتی و رزمی
1398/11/28 - 13:49
77934

رانده شدن داوری کشتی بین المللی ایران به سال‌ها قبل/ حضور یک داور کشتی از ایران در المپیک

اردوان صاحب در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از عملکرد فدراسیون گذشته کشتی اظهارکرد: در حدود پنج سال گذشته یک سیستم اشتباه بر کمیته داوران حاکم بود که سبب شد تا تعدادی از داوران بسیار...

اردوان صاحب در گفت و گو با ایسنا، با انتقاد از عملکرد فدراسیون گذشته کشتی اظهارکرد: در حدود پنج سال گذشته یک سیستم اشتباه بر کمیته داوران حاکم بود که سبب شد تا تعدادی از داوران بسیار خوب بین المللی در رشته کشتی حذف شوند.

وی افزود: به عنوان مثال دکتر احمدی به علت دو جلسه غیبت، زارعی به علت بیماری و چند جلسه غیبت از عرصه داوری حذف شدند.

صاحب ادامه داد: داوران خیلی خوبی حضور داشتند که بر روی تشک فرستاده نشدند اما افرادی نیز در کنار آن ها بودند که با تجربه خیلی کم، نداشتن ارتباط خیلی زیاد و آشنا نبودن زبان مدت طولانی در صحنه حضور داشتند.

وی اظهارکرد: اما با حضور علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی وضعیت تغییر پیدا کرده و به خوبی مشخص است که فدراسیون فعلی به دنبال ارتقاء فعالیت داوران بین المللی ایران در رشته کشتی است.

مدرس بین المللی کشتی تصریح کرد: به عنوان مثال افزایش شورای داوری در فدراسیون از شش به 9 نفر یکی از اقدامات خوب فدراسیون کشتی در حال حاضر است و هم اکنون داوران با حاشیه امن در حال فعالیت و قضاوت هستند.

وی در ادامه در ارتباط با حضور داوران بین المللی کشتی در المپیک 2020 نیز اظهارکرد: چهار داور باید گزینش شوند و از این تعداد یک نفر می تواند از ایران در المپیک قضاوت کند.

صاحب خاطرنشان کرد: کشوری که کشتی خوب دارد باید داوران خوبی داشته باشد و این داوران در عرصه بین المللی نیز فعال باشند، بنابراین تعداد یک داور از ایران در المپیک 2020 برای قضاوت مسابقات کشتی خیلی کم است.

وی تاکید کرد: باید فدراسیون کشتی تلاش خیلی زیادی را انجام دهد تا جایگاه از دست رفته دوباره به دست آید و برای به دست آمدن این جایگاه داوران نیازمند حمایت های جدی فدراسیون هستند.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو