سایر ورزش‌ها
1398/10/9 - 20:59
63992

در مراسم بدرقه تیم اسکی برای اعزام به المپیک جوانان چه گذشت؟

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم که با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، رغبتی عضو هیات مدیره پرسپولیس و نماینده وزارت ورزش، عبدی افت...

به گزارش ایسنا، در ابتدای این مراسم که با حضور رضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، شروین اسبقیان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها، رغبتی عضو هیات مدیره پرسپولیس و نماینده وزارت ورزش، عبدی افتخاری رئیس فدراسیون اسکی، اعضای این فدراسیون و تیم اعزامی برگزار شد، صالحی امیری از علاقه  خود به اسکی صحبت کرد و در ادامه با توجه به علاقه نسل جدید به اسکی توسعه این ورزش را ضروری دانست.

او همچنین به توسعه و گسترش اسکی در مدارس، دانشگاه‌ها و سایر حوزه‌های کشور اشاره کرد.

افتخاری هم  در این مراسم گفت: امروز در شرایط امیدوارکننده‌ای تیم و مجموعه ما به بازی‌های المپیک زمستانی اعزام می‌شوند. تقریبا از یک سال پیش کار فنی ما آغاز شد. مجموعه اسکی در تلاش بود تا تیم به حداکثر آمادگی برسد، به همین دلیل اردوهای تدارکاتی داخلی، برون‌مرزی و مسابقات برگزار شد تا بهترین شرایط به وجود بیاید.

وی ادامه داد: علاوه بر این، مسابقات انتخابی داخلی را در شرایطی سخت برگزار کردیم. بر همین اساس از حمایت‌های آقای صالحی امیری، اعضای کمیته و وزارت ورزش تشکر می‌کنم که در تمام مسیر ما را حمایت کردند. بدون این حمایت‌ها کاروان نمی‌توانست اعزام شود. امیدوارم اسکی‌بازان ما نیز تمام توان خود را بگذارند و با نتایج خود مایه سربلندی کشور باشند.

افتخاری اظهار کرد: برای دومین بار لباس اسکی‌بازان در کشور تولید شد. خوشحالیم که با جمعیتی بیش از جمعیت المپیک گذشته اعزام می‌شویم و امیدوارم با دست پر برگردند.

اسبقیان هم گفت: امروز صالحی امیری در ورزش کشور پدری می‌کند. اگر می‌گویم پدری، چون پدر صبور و پیگیری است و ما امروز این پدیده مدیریت را شاهدیم.

همچنین رغبتی بیان کرد: دوستان پیروزی خود را به دست آورده‌اند. افتخار بزرگی است که سهمیه المپیک را به دست آورده‌اند و حتما هم دست پر برمی‌گردند. اینکه مجموعه اسکی کشور جمعی را تشکیل داده که اسکی‌بازان با رغبت شرکت کرده‌اند، خودش نوعی برد است.

در انتهای مراسم نیز از مدال‌آوران اسکی تجلیل شد.

به گزارش ایسنا، اسکی ایران در المپیک جوانان ۶ نماینده دارد که اواسط دی‌ماه به لوزان اعزام‌ می‌شوند.

آرتمیس حسینی و  روهام صبا در آلپاین، فرنوش شمشکی و امیرحسین بندعلی در صحرانوردی و  رکسانا ساوه شمشکی و علی کلهر در کوهستان، شش اسکی‌باز ایران در المپیک‌ لوزان خواهند بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو