• چهارشنبه 13 فروردین 1399
  • 08:50
سایر ورزش‌ها
1398/12/6 - 09:32
80138

دریافت مدال طلای کمیل قاسمی در حال پیگیری است

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مردادماه سال جاری بود که اتحادیه جهانی کشتی در خبری از مثبت شدن آزمایش دوپینگ آرتور ت...

به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، مردادماه سال جاری بود که اتحادیه جهانی کشتی در خبری از مثبت شدن آزمایش دوپینگ آرتور تایمازوف در المپیک 2012 لندن خبر داد و طبق گزارش این اتحادیه مدال طلای این وزن به کمیل قاسمی از ایران رسید. اما با گذشت زمان در حدود 7 ماه، تاکنون مدال طلای وزن 125 کیلوگرم به کشتی گیر ارزنده کشورمان اهدا نشده است.

فدراسیون کشتی پس از اعلام این خبر در چندین مورد نامه نگاری های مختلفی را با اتحادیه جهانی کشتی و همچنین کمیته ملی المپیک برای تسریع در روند اهدای مدال طلای کمیل قاسمی انجام داده است و مجدانه و مستمر پیگیر این موضوع است.

در نامه نگاری که با درخواست فدراسیون کشتی و از سوی کمیته ملی المپیک کشورمان با کمیته بین المللی المپیک (IOC) انجام شده است با دیگر موضوع دریافت مدال طلای کمیل قاسمی که از اهمیت بسیار بالایی برای ورزش ایران برخوردار است مطرح شد که جواب کمیته بین المللی المپیک به این نامه به شرح زیر است:

انجام آزمایش مجدد بر روی نمونه‌های لندن 2012 صورت گرفته و جهت تعیین نهایی نتایج، زمان لازم است.
فدراسیون جهانی مربوطه ملزم به رده بندی رسمی مجدد است.
مورد ذکر شده در جلسه هیئت اجرایی IOC در سال جاری باید مطرح و تصویب شود.

فدراسیون کشتی، پیگیری‌ها و نامه نگاری‌های لازم با مراجع مربوطه را تا حصول نتیجه و دریافت مدال طلای المپیک کمیل قاسمی، انجام خواهد داد.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو