فوتبال و فوتسال
1398/11/25 - 13:21
76999

دادگان: بخاطر دخالت نهادهای مختلف کار در فوتبال دشوار است/ کار وزارت انتخاب سرمربی نیست

به گزارش ایسنا، محمد دادگان درباره شرکت نکردن در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: الان شرایط برای نامزدی مناسب نیست. وقتی شرایط مناسب نیست چطور بگویم من نامزد می‌شوم که دیده شوم. وی درباره وضع...

به گزارش ایسنا، محمد دادگان درباره شرکت نکردن در انتخابات فدراسیون فوتبال گفت: الان شرایط برای نامزدی مناسب نیست. وقتی شرایط مناسب نیست چطور بگویم من نامزد می‌شوم که دیده شوم.

وی درباره وضعیت فوتبال ایران در بخش‌های مختلف به خصوص از نظر مسائل اقتصادی اظهار کرد: چرخاندن فوتبال از یک دبستان راحت تر است اما در کشور ما به علت دخالت نهادهای مختلف در فوتبال، کار دشوار است. مدیریت نسبت به زمان ما در اختیار دیگران بوده و فشارهای بیرون از فوتبال روی تصمیمات تاثیر گذاشته است.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال که در برنامه ورزش و مردم حضور داشت، ادامه داد: شما یک تصمیمی می‌گیرید اما وزارت ورزش از بیرون تصمیم می‌گیرد. ما ۹ مربی را برای مربیگری تیم ملی در نظر گرفتیم اما انتخاب نشده‌اند. من با تاج صحبت کردم و گفتم اجازه نده کی‌روش از ایران برود. گفت تصمیم من هم همین است اما وزارت ورزش اجازه نمی‌دهد. در نهایت کی‌روش رفت. چه چیزی گیر فوتبال ایران آمد؟ هزینه‌ها زیاد شد و وضعیت تیم ملی به اما و اگر رسید. نمی‌گویم در هیچ زمانی اینطور نبوده اما الان وضعیت بدتر است.

دادگان خاطرنشان کرد: نمی‌توانیم بگویم تاج مسئول این شرایط است اما نهادهای دیگر هم سهیم بودند. الان چه کسی مربی تیم ملی را انتخاب کرده است؟

رئیس سابق فدراسیون فوتبال در واکنش به انتخاب اسکوچیچ و عدم انتخاب مربیان ایرانی مانند قلعه‌نویی، دایی، گل‌محمدی و حتی مربی خارجی مانند برانکو اظهار کرد: اسکوچیچ در چند تیم ایرانی موفق بوده است. او در هر تیمی از جمله ملوان و صنعت نفت آبادان نشان داده که فوتبال را می فهمد و در جهت فوتبال کشور ما زحمت کشیده است اما نوع انتخاب سرمربی تیم ملی برای مردم ایجاد شبهه کرده است. قبل از اینکه او را انتخاب کنند گفتند مربی تیم ملی ایران است. مگر می‌توان با مربی ایرانی صحبت کرد؟ باید ابتدا با باشگاه صحبت می‌کردند. در واقع قصدشان این بود که وقت را بکشند تا انتخاب خود را انجام دهند. اگر ابتدا با سپاهان درباره قلعه نویی صحبت می کردند و در وهله دوم سراغ مربی می رفتند بهتر بود. آقای دایی هم برای فوتبال ما زحمت کشیده و برند فوتبال ما است. چهره‌هایی مانند مهدوی‌کیا، هاشمیان، کریمی و ... برند فوتبال هستند.

وی با اشاره به تصمیم فدراسیون فوتبال درباره علی دایی، گفت: معلوم است که نمی‌خواستند او را انتخاب کنند. الان هم کسی نمی‌گوید با چه دلایلی اسکوچیچ را انتخاب کردند. متاسفانه با مردم صحبت نمی کنند و کسی حاضر نیست دلایل را بگوید.

دادگان ادامه داد: وحید هاشمیان هم می‌توانست برای بازی با کامبوج و هنگ کنگ سرمربی شود. بعد از آن بازی می‌توانستند سرمربی جدید را انتخاب کنند و در آن صورت رئیس فدراسیون هم انتخاب شده بود. وضعیت نشان می دهد ما با مردم صادق نیستیم.

رئیس سابق فدراسیون فوتبال درباره وضعیت اساسنامه این فدراسیون گفت: این اساسنامه از سوی وزارت ورزش و جوانان تایید شده است و من در آوردی است. من در جریان تایید این اساسنامه بودم و اعتراض هم داشتم اما در جلسات بعدی من را دعوت نکردند. کسانی که در این جلسه بودند به نفع ورزش و فوتبال کار نکردند. یک نوع دلالی در آن جلسه صورت گرفت. قبلا برای تعیین رئیس فدراسیون دو باشگاه رای می‌دادند. در واقع قهرمان لیگ برتر و جام حذفی رای می دادند اما الان ۳۴ باشگاه رای می دهند. نماینده های ریاست جمهوری هم در جلسات بودند. الان نماینده باشگاه ها می گویند به ما فشار آوردند که به فلان نفر رای بدهند و اگر رای ندهند بودجه نمی‌دهند. خلاف شده است که از دو باشگاه به ۳۴ باشگاه رسیده است. من در آن جلسه اعتراض کردم. مسئول اجتماعی ریاست جمهوری می تواند حرفهایم را تایید کند. من گفتم دو باشگاه را ۱۰ باشگاه کنید نه اینکه ۳۴ باشگاه شود. این مسائل باعث افزایش اهرم فشار وزارت ورزش می‌شود.   

ادامه دارد...

منبع : ایسنا
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو