فوتبال و فوتسال
1398/12/6 - 06:40
80105

خبری عجیب از استقلال ؛ وزارت به دنبال مدیر عاملی که پول بیاورد

استقلال

به احتمال بسیار زیاد تکلیف تیم مدیریتی جدید باشگاه استقلال ظرف امروز و فردا مشخص خواهد شد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

قرار است مجمع باشگاه استقلال در وزارت ورزش تشکیل شود. یکی از مهمترین مباحثی که در این مجمع طرح خواهد شد مشخص شدن اعضای جدید هیات مدیره و احتمالا مدیرعامل باشگاه استقلال خواهد بود.

بعد از استعفای امیرحسین فتحی- که عملکرد مدیریتی او با انتقادات مختلفی همراه شد- اسماعیل خلیل‌زاده به عنوان سرپرست، نفر اول تیم مدیریتی باشگاه بوده و قطعا او هم منتظر است تا هر چه زودتر تکلیف مدیرعامل باشگاه مشخص شود.

درباره گزینه مدیرعاملی باشگاه، اگر چه نام علی فتح‌الله‌زاده به عنوان مدیر مورد نظر وزیر ورزش مطرح شده( روزنامه ایران ورزشی چنین خبری را منتشر کرد) اما بعضی از منابع آگاه عقیده دارند که فتح‌الله‌زاده شانس زیادی برای مدیرعاملی باشگاه ندارد چرا که از یکطرف خود او به مانند گذشته تمایلی برای مدیرعاملی ندارد و از طرف دیگر، در وضعیت بد مالی استقلال، پلن‌های او برای حل این مشکلات جوابگو نخواهد بود ضمن آنکه فتح‌الله‌زاده در دسته مدیران اقتصادی و درآمدزا شناخته نمی‌شود و او را بیشتر به عنوان یک مدیر هزینه‌زا می‌شناسند تا مدیری که بتواند برای باشگاه منابع مالی فراهم کند.

از طرف دیگر این بحث هم مطرح شده که اگر فتح‌الله‌زاده مدیرعامل شود احتمال جدایی یکی دو نفر از اعضای هیات مدیره وجود خواهد شد چرا که تفکرات آنها با تفکرات فتح‌الله‌زاده به عنوان مدیرعامل همخوانی ندارد

عضو شورای شهر یا مدیر اقتصادی؟

جدا از آنکه هنوز تکلیف مدیرعامل باشگاه استقلال مشخص نشده، هیات مدیره این باشگاه هم کامل نیست. مدتی قبل بود که از یک مدیر اقتصادی به عنوان عضو جدید هیات مدیره باشگاه استقلال نام برده شد. مدیری که معلوم شد متهم پرونده اقصادی است و طبیعتا حضورش در تیم مدیریتی استقلال منتفی شده است.

طبق اطلاعات فوتبالی، یک عضو جوان شورای شهر وارد هیات مدیره باشگاه استقلال خواهد شد. از طرف دیگر یکی از مدیران باشگاه گفته که قصد دارد یک چهره اقتصادی را وارد هیات مدیره کند. فردی که مدیر معرف او عقیده دارد اگر حضورش در هیات مدیره قطعی شود، باشگاه استقلال به لحاظ اقتصادی شاهد یک دگرگونی در باشگاه خواهیم بود. البته گفته شده که اگر این چهره اقتصادی به هیات مدیره باشگاه بیاید، جدایی فتح‌الله‌زاده از استقلال قطعی خواهد شد

وزارت به دنبال مدیری که پول بیاورد

از مدتها قبل این بحث مطرح بوده که وزارت ورزش در تلاش است تا افرادی را به هیات مدیره دو باشگاه محبوب پایتخت وارد کند که بتوانند به باشگاه‌هایشان پول واریز کنند تا از یکطرف وابستگی مالی این دو باشگاه به وزارت ورزش و دولت کمتر شود و از طرف دیگر، دیگر این اتهام به وزارت ورزش وارد نشود که هوای یک باشگاه را دارد و به باشگاه دیگر کمتر توجه می‌کند.

با توجه به این ایده اقتصادی، باید دید وزارت ورزش چه افرادی را به تیم مدیریتی استقلال اضافه خواهد کرد.

به این نکته هم اشاره کنیم که تغییر و تحولات در تیم مدیریتی استقلال، در بخشهای دیگر باشگاه هم تاثیرگذار خواهد بود و ممکن است افرادی که در دوره مدیرعاملی فتحی در استقلال، در این باشگاه حکم گرفتند، مجبور به رفتن شوند.

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو