فوتبال و فوتسال
1399/6/26 - 14:56
127858

جا‌های خالی یک ستاره پرسپولیسی که هرگز پر نشد

فرشاد پیوس

چرا در این سال‌ها جای خالی ستاره‌های دهه‌های گذشته هرگز پر نشد؟ چرا دیگر در فوتبال ایران هیچ وقت بازیکنی شبیه به علی دایی، باقری، پیوس، مهدوی‌کیا، کریمی، مجیدی، جباری و… نیامدند؟ این موضوع به ضعف مفرط آکادمی‌های فوتبال بازمی‌گردد.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

فرشاد پیوس در روز‌های ابتدایی هفته جاری مهمان خبرورزشی بود و گپ و گفت صمیمانه و نسبتاً طولانی با او داشتیم. پیوس در میان حرف‌هایش صحبت از نسل جدید و تفاوت آن با فوتبالیست‌های قدیمی هم به میان آورد؛ به‌خصوص وقتی که در مورد خودش و تمرینات خاصی که انجام می‌داد، صحبت می‌کرد. فرشاد آقای گل لقبی بود که هواداران پرسپولیس برای پیوس در نظر گرفته بودند و او را با هیجان خاصی از روی سکو‌های ورزشگاه آزادی تشویق می‌کردند. فرشاد پیوس از ستاره‌های واقعی فوتبال ایران بود که سال‌ها برای پرسپولیس بازی کرد و به گلزن‌ترین مهاجم تاریخ این باشگاه تبدیل شد. این رکورد همچنان جاودانه باقی‌مانده و هیچ مهاجمی در تمام این سال‌ها حتی نتوانست نزدیک به رکورد پیوس شود. با این حال فرشاد در مصاحبه با خبرورزشی این‌طور عنوان کرد که آرزو دارد مهاجمانی از نسل جدید بیایند و رکورد او را بشکنند زیرا شکسته شدن رکورد هم برایش یک افتخار است. حتی بازیکنان مستعدی، چون مهدی طارمی و علی علیپور که سابقه آقای گلی در پرسپولیس را دارند نیز نتوانستند رکورد فرشاد را بشکنند.

حالا این سؤال مطرح می‌شود که چرا در این سال‌ها جای خالی ستاره‌های دهه‌های گذشته هرگز پر نشد؟ چرا دیگر در فوتبال ایران هیچ وقت بازیکنی شبیه به علی دایی، کریم باقری، فرشاد پیوس، مهدی مهدوی‌کیا، علی کریمی، فرهاد مجیدی، مجتبی جباری و… نیامدند؟ این موضوع به ضعف مفرط آکادمی‌های فوتبال بازمی‌گردد.

فرشاد پیوس اعتقاد داشت اگر آموزش درستی توسط مربیان به نوجوانان و جوانان داده می‌شد، قطعاً در میان بازیکنان که عاشق فوتبال هستند، استعداد‌های درخشانی بیرون می‌آمد، اما هنوز این اتفاق نیفتاده و آکادمی‌ها بیشتر از آنکه به پرورش بازیکنان جدید مشغول شوند، در پی مسائل و حواشی دیگری هستند. همین امر باعث افت شدید فوتبال کشور به لحاظ فنی شده است. حالا چشم هواداران به آینده است تا یک نفر بیاید و بیشتر از پیوس برای پرسپولیس گل بزند تا با این کار به افتخارات و جام‌های این باشگاه هم اضافه کند.

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو