فوتبال و فوتسال
1398/4/7 - 07:07
4511

بهترین گزینه سرمربیگری پرسپولیس کیست؟ بررسی گزینه های جانشینی برانکو !

پرسپولیس

باشگاه پرسپولیس بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ وضعیت نامشخصی برای نیمکت مربیگری خود پشت سر می‌گذارد و هنوز نتوانسته انتخاب قطعی خود را مشخص و برنامه‌هایش را پیش ببرد. چیزی که هواداران این تیم را که به واسطه موفقیت‌های چهار سال اخیر روزهای خوبی را پشت سر گذاشته بودند، به شدت نگران کرده است.

خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :

تمرینات پرسپولیس از روز گذشته در شرایطی استارت خورد که کریم باقری وضعیت نظارت فنی بر آن را عهده‌دار بود و به نظر می‌رسد تا روز انتخاب سرمربی نیز این وظیفه بر دوش کاپیتان سابق تیم ملی و سرخپوشان باشد.

با این حال سرخپوشان طبق برنامه باید روز هشتم تیرماه اردوی آماده سازی پیش فصل خود را در ترکیه برگزار کنند و مطمئنا تا آن زمان نیازمند این خواهند بود تا کادرفنی و تقویت لیست نیز مشخص شود. مدیران پرسپولیس که طی سفر ۴۸ساعته خود به ترکیه دست خالی استانبول را ترک کرده بودند و به جمع بندی لازم در خصوص گزینه‌ها دست نیافته‌اند، اکنون وعده انتخاب قطعی سرمربی این تیم تا روز شنبه را داده‌اند. روزی که آنها باید تدارک سفر به ترکیه را داشته باشند و برای یک فصل پرماجرا خود را آماده کنند.

از باشگاه خبر می‌رسد همچنان سه گزینه خارجی برای جمع بندی نهایی روی میز مدیران قرار دارند. گزینه‌هایی که البته هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند و همین مساله کافی است تا متوجه این شویم که هیچ برنامه ویژه‌ای در دستور کار مدیران این تیم قرار ندارد و آنها تنها به واسطه بودجه و پیشنهاداتی که برای انتخاب صورت گرفته، روی این مربیان زوم کرده‌اند. کالدرون، کاررا و ماچیچ سه گزینه نهایی این تیم هستند که طی ۴۸ ساعت آینده سرنوشت آنها و نیمکت پرسپولیس مشخص خواهد شد. در صورتی که به هرجهتی این مذاکرات به نتیجه نهایی نرسد، آنها آخرین نقشه خود برای حضور یک مربی ایرانی را در دستور قرار خواهند داد. هرچند اختلاف سلیقه بین اعضای مدیریت نیز به نظر می‌رسد باعث شده تا انتخاب سرمربی با تاخیر انجام شود. تا جایی که حتی تاکیس لمونیس نیز شانس خود را در جمع گزینه‌های دیگر برای هدایت این تیم متصور است.

کاررا؛ گزینه دور از پرسپولیس

مدیران پرسپولیس طی مذاکراتی که با کاررا، کالدرون و لمونیس به صورت مستقیم داشته‌اند، نکاتی را برای ارائه به وزارت ورزش به عنوان رییس مجمع این باشگاه یادداشت برداری کرده‌اند. یادداشت‌هایی که در آن مبلغ قرارداد، نوع و مدت قرارداد، شرایط دریافت حقوق، کادرفنی و اردوها و خواسته‌های جانبی دیگر همچون منزل شخصی، تلفن همراه، اتومبیل و … نیز در خود دارد. منابع نزدیک به باشگاه اما از پیشنهاد بالای کاررا خبر می‌دهند تا شانس او برای حضور روی نیمکت این تیم کاهش یابد. خصوصا اینکه در صورت قهرمانی و تصاحب عنوان و همچنین تمدید قرارداد، در آینده بار مالی بالاتری نیز روی دوش باشگاه قرار خواهد داد. سرمربی ایتالیایی که بهمراه همسرش در ترکیه و در مذاکرات حضور یافته بود، البته نگرانی‌هایی بابت تهدیدهایی که شده بود نیز داشت که البته این مساله توسط مدیران پرسپولیس به او توضیح داده شد که یک کری از سوی هواداران رقیب است.

هفت سال بعد ؛ کالدرون اکنون گزینه اول است

دیگر گزینه‌ای که نام او اکنون بیش از دیگر مربیان برای عقد قرارداد مطرح شده است، کالدرون است. او در ابتدای لیگ دوازدهم نیز به باشگاه پرسپولیس لینک شده بود که در آن مقطع در نهایت رویانیان تصمیم به همکاری با مانوئل ژوزه گرفت. گزینه‌ای که البته در آن زمان با توجه به عملکردش کاملا منطقی و مطرح‌تر به نظر می‌رسد. این مربی طی هفت سال اخیر با انتخاب‌های خود برخلاف گذشته کاملا از قاب قهرمانی دور شده است. اخراج از نیمکت تیم ملی بحرین، بتیس اسپانیا و القطر طی فصول اخیر نشان می‌دهد که برخلاف دوران پرافتخارش با تیم ملی عربستان، الاتحاد عربستان، الهلال عربستان و بن یاس امارات، روزهای پرفراز نشیبی را دنبال می‌کند. با این حال شناخت او نسبت به تیم‌هایی آسیا در کنار قیمت مناسب او باعث شده تا اکنون در گزینه اول نیمکت تیم قرار داشته باشد.

چاچیچ؛ واسطه‌ها بیخیال ماجرا نمی‌شوند

گزینه دیگری که همچنان نام او مطرح است آنته چاچیچ است. سرمربی سابق دیناموزاگرب که بعد از مطرح شدن نامش با واکنش منفی کارشناسان و هواداران تیم نیز همراه شده و نقد فنی زیادی در خصوص او مطرح شده است. با این حال واسطه‌ها همچنان به دنبال این هستند تا مدیران باشگاه را نسبت به انتخاب این مربی وسوسه کنند و نام او همچنان در لیست این تیم مطرح شده است. او نیز پیشنهاد مالی کمتری و نزدیک به آنچه که مدنظر مدیران تیم است مطرح کرده تا نام او نیز در فاصله ۴۸ ساعت به پایان وعده باشگاه پرسپولیس برای این نیمکت در لیست قرار داشته باشد.

تاکیس لمونیس؛ از دور خارج می‌شود

برخلاف انتظار یک یونانی خونگرم در ترکیه نشان داد و توانست مذاکرات مثبتی را با مدیران پرسپولیس دنبال کند. سابقه قهرمانی او با تیم المپیاکوس به عنوان قدرت اول لیگ این کشور در کنار آاک و پائوک و تنها دو بار خروج از این کشور برای هدایت دو تیم آپوئل قبرس و الرائد عربستان، از ریسک پذیری پایین این مربی ۵۹ ساله خبر می‌دهد. با این حال او نرمش بهتری نسبت به دیگر گزینه‌ها با مدیران پرسپولیس داشته اما بعید است در جمع بندی نهایی شانس زیادی بتوان برای او متصور شد.

مدیران پرسپولیس به دنبال چه هستند؟

این تنها چهار نامی است که از بین گزینه‌هایی که نام آنها به باشگاه پرسپولیس لینک شده است، موفق به مذاکره جدی با مدیران تیم شده‌اند. نکته عجیب اما اینجاست که هیچ کدام از این مربیان وجه اشتراکی ندارند که بتوان از آن به عنوان پلان انتخابی مدیران تیم یاد کرد. مربیانی با سبک، قیمت و شیوه مربیگری متفاوت حتی نسبت به آنچه که طی چهار سال اخیر در این تیم اجرا شده است. مربیانی از کرواسی، یونان، ایتالیا، اسپانیا و حتی الکس نوری آلمانی – ایرانی؛ نشان از سردرگمی بزرگ مدیران این تیم بعد از جدایی برانکو ایوانکوویچ می‌دهد. مدیرانی که البته به شدت تحت فشار رسانه‌ها و خصوصا هواداران قرار دارند و شاید بیشتر ترجیح دهند با یک انتخاب این بار را از دوش بردارند و امیدوار به سرانجام رسیدن آن باشند.

گزینه پایانی؛ همچنان نام یک مربی ایرانی مطرح است؟

در دقایق پایانی که مدیران پرسپولیس در ترکیه حضور داشتند، نگرانی بزرگ آنها بابت عدم به سرانجام رسیدن انتخاب مربی به وضوح قابل مشاهده بود. آنها با اشاره به شرایط مالی، ریسک بالای انتخاب و همچنین فشاری که از سوی هواداران متحمل می‌شوند، مدعی بودند امیدوارند انتخاب درستی را ترتیب دهند. البته اینکه در نهایت شاید متوسل به انتخاب یک مربی که سابقه کار در فوتبال ایران و پرسپولیس را داشته باشند، نیز در ذهن آنها قرار داشت. شاید افشین قطبی؛ نامی که طی این مدت همواره در کنار پرسپولیس مطرح بوده و بعد از سال‌ها به ایران بازگشته بود و با فولاد فصل را به انتها رسانده بود. باید دید در نهایت از بین کالدرون به عنوان گزینه نزدیک‌تر و دیگر نام‌ها (چاچیچ، کاررا، لمونیس و البته قطبی) در نهایت طی ۴۸ ساعت آینده کدامیک به نیمکت پرماجرا و شاید مخاطره‌آمیز سرخپوشان خواهد رسید.

ورزش ۳

منبع : پارس فوتبال
برچسب ها

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو