تخصصی بانوان
1398/5/22 - 11:47
23077

الهام هاشمی: تعداد سهمیه‌های المپیک تیراندازی را افزایش می‌دهیم

الهام هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا به اردوی آماده سازی تیم ملی قبل از اعزام به مسابقات جهانی ریو و مسابقات آسیایی قطر اشاره کرد و گفت: درحال برگزاری اردوی آماد سازی قبل از این مسابقات هستیم، شرایط تی...

الهام هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا به اردوی آماده سازی تیم ملی قبل از اعزام به مسابقات جهانی ریو و مسابقات آسیایی قطر اشاره کرد و گفت: درحال برگزاری اردوی آماد سازی قبل از این مسابقات هستیم، شرایط تیراندازان خوب است و تا مسابقات بهتر هم می‌شود.  علاوه بر این از آنجایی که مسابقات قهرمانی آسیا در رده‌های نوجوانان و جوانان هم برگزار می‌شود این دو رده هم در اردو هستند و در صورتی که فدراسیون توانایی اعزام آنها را داشته باشد نسبت به انتخاب نفرات اعزامی اقدام می‌کنیم.

او در این مورد افزود: اردوی این دو رده را از هفته گذشته با ۳۰ نفر شروع کردیم و در ادامه این تعداد کمتر شد. در صورت اعزام، نفرات تیم  را از بین بهترین‌های این اردو و کسانی که در مسابقات آزاد مرحله چهارم و پنجم رکوردهای خوبی بزنند انتخاب می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی تیراندازی در مورد کاهش تعداد سهمیه‌های المپیک ایران نسبت به دوره‌های قبل گفت: دوره‌های قبل وضعیت اقتصادی کشور خیلی بهتر بود. تیراندازی رشته‌ای است که به تجهیزات و مهمات وابسته است در نتیجه مشکلات اقتصادی روی آن تاثیر گذاشته؛ در این شرایط  چگونه انتظار داریم نسبت به دوره های قبل سهمیه‌های بیشتری بگیریم؟

او در ادامه افزود: سایر کشورها با تمام توان کارشان را ادامه می‌دهند اما شرایط اقتصادی و تحریم‌ها روی کارمان تاثیر گذاشته است. با این حال تلاش می‌کنیم تا تعداد سهمیه‌ها را افزایش دهیم و به مسابقات قهرمانی آسیا امیدوار هستیم.

هاشمی در مورد مشکلات تیم ملی تیراندازی بیان کرد: گلایه کمبود فشنگ تکراری شده است؛ به جای اینکه در این زمان حساس تیراندازان ایران مانند رقبای خود روزانه حدود ۲۵۰ فشنگ در اختیار داشته باشند تنها حدود ۳۰ فشنگ در روز  شلیک می‌کنند. از طرف دیگر سالن ۵۰ متر که در آن شرایط آب وهوایی و باد روی عملکرد ورزشکاران تاثیر می‌گذارد به دلیل نداشتن سیستم سرمایشی قابل استفاده نیست، به همین دلیل  مجبوریم در سالن فینال که سرپوشیده است و با شرایط واقعی مسابقه تفاوت دارد، تمرین کنیم. البته قرار شده از این هفته در سالن کولر آبی نصب کنند و آنجا تمرین داشته باشیم.

او در این مورد افزود: مشکلات اقتصادی در تعداد نفرات اعزامی به مسابقات هم تاثیر گذاشته با این حال فدراسیون قول داده است که اگر فشنگ مورد نیاز را تامین نکند، قبل از مسابقات آسیایی دوحه تیم را به اردوی برون مرزی بفرستد تا ملی‌پوشان با فشنگ تمرین کنند.  

هاشمی در پاسخ به این سوال که آیا تیراندازی نسبت به قبل افت داشته است؟ گفت: شرایط اقتصادی جامعه نسبت به قبل تفاوت کرده و قطعا روی رشته‌های وابسته به تجهیزات مثل تیراندازی بیشترین تاثیر را گذاشته است اما تعداد سهمیه ها افزایش پیدا می‌کند و اینگونه نمی‌ماند. برای المپیک ریو هم بیشترین تعداد سهمیه ها را در مسابقات آخر گرفتیم.

او در این مورد افزود: دو شانس دیگر برای کسب سهمیه داریم. در مسابقات ریو شانس زیادی نداریم چون آخرین مسابقه جهانی است و تمام کشورهای دنیا که سهمیه نگرفته‌اند با تمام قوا شرکت می‌کنند. به احتمال خیلی زیاد تعداد شرکت کنندگان در هر رشته بالای ۱۰۰ نفر خواهد بود، این در حالی است که در هر رشته تنها دو سهمیه توزیع می‌شود.

هاشمی در مورد مسابقات قهرمانی آسیا گفت: در این مسابقات تعداد کشورهای شرکت کننده کمتر است و در هر رشته ۳ سهمیه توزیع می‌شود، به همین دلیل از نظر آماری کارمان راحت‌تر است هرچند کشورهای قدرتمند آسیا که در برخی رشته‌ها سهمیه نگرفته‌اند در این مسابقات شرکت می‌کنند اما ایران هم جزو کشورهای قدر آسیا و دنیا در رشته تیراندازی‌ است و امیدوارم بتوانیم تعداد سهمیه هایمان را افزایش دهیم.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو