سایر ورزش‌ها
1399/1/9 - 14:05
87191

المپیک پاریس عقب نمی‌افتد

به گزارش ایسنا، در حالی که قرار بود المپیک ۲۰۲۰ توکیو از سوم مردادماه سال جاری آغاز شود اما در نهایت با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا و درخواست تعویق رقابت‌های المپیک، در نهایت کم...

به گزارش ایسنا، در حالی که قرار بود المپیک ۲۰۲۰ توکیو از سوم مردادماه سال جاری آغاز شود اما در نهایت با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشورهای مختلف دنیا و درخواست تعویق رقابت‌های المپیک، در نهایت کمیته بین المللی المپیک (IOC) تصمیم گرفت با تعویق یک ساله المپیک توکیو موافقت کند.

در همین راستا کمیته بین المللی المپیک به کمیته های المپیک کشورهای مختلف اعلام کرده است که حتما از عنوان المپیک ۲۰۲۰ توکیو استفاده کنند؛ این کمیته بین المللی تاکید کرده که عنوان المپیک ۲۰۲۰ توکیو تغییر نکرده است و حق استفاده از عنوان المپیک ۲۰۲۱ توکیو وجود ندارد.

گفتنی است هرچند تا کنون سه دوره برگزاری رقابت های المپیک به دلیل جنگ های جهانی اول و دوم لغو شده است، اما برای اولین بار است که شاهد تعویق یک دوره از رقابت های المپیک هستیم.

المپیک ۲۰۲۴ پاریس چه سالی برگزار می شود؟

در مورد زمان برگزاری المپیک ۲۰۲۴ پاریس نیز باید خاطرنشان کرد که بر اساس تصمیم اتخاذ شده از سوی کمیته بین المللی المپیک، المپیک ۲۰۲۴ پاریس در همان زمان مقرر برگزار می شود؛ بنابراین برای اولین بار فاصله زمانی برگزاری دو المپیک (المپیک توکیو تا المپیک پاریس) سه سال خواهد بود.

انتهای پیام

منبع : ایسنا

دیدگاه ها

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط ورزشیتو در وب سایت منتشر خواهد شد
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

اخبار ورزشیتو